Вчені створили принципово новий тип динаміків з графену
15 Травня , 2017
Ізраїльський акумулятор для електромобілів заряджається за 5 хвилин
15 Травня , 2017

З’явилося відео першого прольоту Cassini через атмосферу Сатурна

«Нирок» в атмосферу Сатурна.

Команда «Кассіні» оприлюднила перший детальний відеозапис прольоту космічного зонду через верхні шари атмосфери Сатурна під час першого «занурення» в проміжок між кільцями і планетою, повідомляється на сайті НАСА.

Під час цього прольоту камери зонду працювали фактично безперервно і отримували знімки хмар і верхніх шарів атмосфери Сатурна протягом години. Зйомка здійснювалась зі швидкістю 11,000 кілометрів на годину, що в кілька разів перевищує швидкість польоту кулі.

«Ці знімки прекрасні, але ми не використали всі можливості камери, застосувавши досить консервативні установки. Ми проведемо аналогічні спостереження 28 червня і, я вважаю, отримаємо ще більш красиві і цікаві з наукової точки зору знімки», — заявив Ендрю Інгерсолл (Andrew Ingersoll) з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені (США).

Співробітники агентства NASA зібрали останні знімки, надіслані зондом Cassini і перетворили їх на коротке відео, що дозволяє зрозуміти, як виглядала планета з борту космічного апарату. Паралельно у ролику показана тривимірна модель траєкторії руху Cassini і те, які ділянки Сатурна йому вдалося сфотографувати.

Головною зіркою цього короткометражного фільму став знаменитий шестикутний ураган на північному полюсі Сатурна, знімки якого «Кассіні» ще не отримував з такою високою точністю. Як відзначають планетологи, ці фотографії вже змінили їх уявлення про те, як веде себе гігантський шторм.

«Мене здивувало, що стінки шестикутника і центральна воронка урагану на полюсі мають настільки чіткі межі. Що те, що ми поки не знаємо, утримує шари на різних широтах від змішування, завдяки чому кордони між ними залишаються чіткими», — додає Куніо Сайянагі (Kunio Sayanagi) з Хемптоновського університету (США).

Подібні відкриття стали можливі завдяки тому, що в момент підготовки відеоролика зонд опустившись з висоти 64,37 тис. км, знаходився на відстані всього в 6700 кілометрів від поверхні хмар Сатурна, так що міг бачити навіть самі невеликі структури в атмосфері — розміром всього 800 метрів.

Ближче до кінця відео можна помітити різкі зміни в кадруванні. Справа в тому, що в цей момент Cassini довелося дістати свою антену-щит для захисту від дрібних частинок пилу і каменів, що містяться в кільцях Сатурна.

Нагадаємо, нещодавно Cassini офіційно почав заключну фазу свого життя, в останній раз зустрівшись з Титаном. Зближення з цим супутником допомогло зонду поміняти траєкторію і вийти на курс зіткнення з планетою-гігантом, в атмосфері якої він згорить в середині вересня. До цього його чекають 22 прольоти через проміжок між кільцями і їх «володарем».

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: