Голландські студенти побудували «лляний» електромобіль Lina
22 Липня , 2017
У поліції Великобританії з’явився підрозділ безпілотників
22 Липня , 2017

Звуки дронів виявились найбільш дратівливими

Фахівці NASA провели дослідження по звукам різних сучасних пристроїв, результати якого здивували самих вчених: виявилось, що звуки дронів дратують людей набагато більше, ніж звуки будь-яких наземних транспортних засобів.

Звуки дронов оказались самыми раздражающими

Деякі американські компанії планують відмовитись від кур’єрської служби і використовувати для доставки своїх товарів дрони. Тепер це завдання може стати для них складнішим: дослідники NASA з’ясували, що звук літаючого безпілотника дратує людей набагато більше, ніж звуки наземного транспортного засобу, навіть якщо рівень шуму однаковий.

У своїй роботі співробітники NASA використовували три різних комерційних дрони, а також наземні ТЗ — легковий автомобіль і вантажівки різного розміру.

Під час експерименту 38 учасників відчували додаткове роздратування при прослуховуванні звуків, що видаються дроном. Вони сказали, що дзижчання звучало так, «ніби автомобіль раптово виявився в два рази ближче, ніж раніше».

Дослідники поки не можуть назвати точну причину роздратування людей. Під час експерименту учасники не знали, звуки яких пристроїв вони будуть слухати і яка мета дослідження. Вони знали тільки, що їм дадуть послухати звуки, пов’язані з транспортом майбутнього». За словами провідного автора дослідження Ендрю Крістіана, тільки одна людина змогла впізнати дзижчання безпілотника.

Дослідники вважають, що одна з причин «нелюбові» людей до безпілотників може полягати в тому, що найбільш доступні за ціною дрони переміщаються дуже повільно. Тобто, безпілотнику потрібно більше часу, ніж автомобілю, щоб пройти одну і ту ж відстань, а значить, дзижчання довше буде дратувати слухаючого. Крім того, багато учасників експерименту скаржились, що звуки дронів здаються їм «небезпечними».

Дослідники NASA вважають, що завдяки своїм розробкам у сфері технологій вони зможуть допомогти компаніям вирішити проблему дзижчання дронів до того, як почнуться «неминучі скарги клієнтів». Зокрема, вони хочуть створити антишумову систему, яка буде автоматично визначати, наскільки близько пристрій знаходиться від людей і який рівень шуму він створює. А потім, застосувавши ці дані, безпілотник зможе скорегувати траєкторію польоту.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: