Японські вчені змогли обпилити квітку за допомогою крихітного дрона
27 Березня , 2017
В Данії планують перенесення вітрогенераторів на штучні острови
27 Березня , 2017

Звичайні термометри більше не потрібні. Винайдена таблетка-термометр

Всі ми давно звикли до того, що нас оточує все більше і більше різноманітних електронних гаджетів. Деякі так звані «розумні» пристрої мають вкрай сумнівні функції, інші ж, навпаки, покращують якість життя людей і навіть рятують життя. Наприклад, як повідомляє видання The Daily Mail, групі вчених з Франції вдалося створити термометр у формі таблетки, який зможе допомогти в діагностиці вкрай небезпечних станів.

Винахід належить французькій компанії BodyCap і носить назву e-Celsius. Система являє собою бездротовий пристрій, який розміром і формою нагадує звичайну пігулку-капсулу. Такий термометр здатний знаходитись всередині людського організму до трьох днів, в ході яких кожні 30 секунд за допомогою бездротових стандартів зв’язку на спеціальний додаток буде надсилатись інформація про температуру тіла пацієнта. Таблетка-термометр здатна дуже чітко реєструвати коливання температур у діапазоні від 25 до 45 градусів Цельсія. Крім того, пристрій можна запрограмувати на певний «температурний поріг, при досягненні якого буде видаватись тривожне повідомлення.

Зовнішній вигляд таблетки-термометра

Клінічні випробування приладу виявили, що новий пристрій показує правильну температуру набагато точніше, ніж існуючі методи вимірювання. На перший погляд, може здаватись, що така «смарт-таблетка» — не більше, ніж чергова іграшка, але це далеко не так. Справа в тому, що такий високоточний термометр, який постійно стежить за станом здоров’я, — вкрай необхідна річ для осіб з високим ризиком розвитку інфекцій внаслідок ослабленого імунітету. До них відносяться, наприклад, літні люди, пацієнти після трансплантації органів, а також ті, хто має захворювання, пов’язані з імунодефіцитом, онкопатологією і багато інших. При найменшій зміні температури внаслідок початку захворювання, цих пацієнтів можна буде почати лікувати ще до прояву перших симптомів. Більше того, подібний підхід може заощадити масу часу і коштів, а за коливаннями температури за допомогою пристрою можливо стежити як у лікарні, так і вдома. Орієнтовна вартість складатиме від 35 до 52 євро.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: