ВМС США планують наповнити океан флотиліями автономних кораблів-винищувачів
18 Січня , 2019
Створено стійкий матеріал, що відштовхує лід
18 Січня , 2019

Застібка за типом пташиного пера дасть фору липучці велкро

Хто грав в дитинстві з пташиним пір’ям, той пам’ятає, як легко воно розділяється вздовж волокон, що йдуть від центрального стрижня. А потім з’єднується назад, ніби й не було ніякого розриву. Дослідник Тара Салліван з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вирішила спробувати відтворити цей природний механізм.

 

Перо складається з кератину, того ж міцного матеріалу, з якого зроблені нігті людини. Волокна, що відходять від стрижня називаються борідками і по краях забезпечені крихітними виступами – гачками. Вони здатні чіплятися за аналогічні утворення на сусідніх борідках, що і формує механізм зчеплення-розчеплення борідок в пері.

Салліван зайнялася детальним виміром цієї структури пера і виявила закономірність: в пір’ї всіх птахів борідки завжди розташовані на відстані 8-16 мікрометрів одна від одної. На основі цих даних вона розробила моделі декількох борідок і роздрукувала їх суттєво збільшені копії на 3D-принтері. Тепер вони наочно ілюструють, як працює ця природна «липучка», і можуть стати основою для нової прикладної технології.

Але що ще цікавіше – пташине перо має властивість односторонньої проникності. Воно може не пропускати повітря, затримувати його з нижньої частини, що дозволяє перу, а з ним і всьому крилу птиці «опиратися» на повітряну масу. Салліван вважає, що нам під силу повторити це, створивши захисний костюм з контрольованим рівнем проникності на базі простих технологій, копіюючи структури пташиного крила.

ПероДжерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: