Створено перший у своєму роді магнітний діод
5 Грудня , 2018
Hankook представила нові футуристичні шини Hexonic і Aeroflex
5 Грудня , 2018

Занедбані вугільні шахти Британії перетворять на «глибинні ферми»

Старі, виведені з експлуатації вугільні шахти можуть служити символами необоротних змін в енергетиці та екології, але вчені з Університету Ноттінгема (Великобританія) вирішили знайти їм інше застосування. З їх точки зору, це ідеальна платформа для створення вертикальних ферм, перенесення звичних теплиць під землю. Тут можна вирощувати значні обсяги продуктів харчування, забезпечуючи економію на всьому: воді, землі, енергії і часу на обслуговування грядок.

Шахта, як і тунель — це готовий замкнутий простір з надійною ізоляцією стін, який дуже просто відгородити від зовнішнього середовища і створити всередині мікроклімат. Так, очевидний брак сонячного світла, але його нескладно замінити ультрафіолетовими лампами – змонтувати рівно стільки, скільки потрібно. І така заглиблена конструкція відмінно захищена від будь-яких примх погоди. Споруджувати їх планується в давно покинутих місцях, на околицях міст і селищ. Замість витрат на купівлю цінних посівних площ фермерський комплекс можна облаштувати в промзоні або на пустирі, старі шахти – ідеальне місце. Підраховано, що одна така ферма буде споживати енергії, як три типових британських домогосподарства. Але при цьому працювати цілий рік, забезпечуючи до 10 врожаїв, сумарною масою до 80 тонн.

Потрібно лише вибудувати усередині шахти стелажі з грядками, обладнаними гідропонними системами, провести освітлення і опалення. Теоретично, для цієї мети можна навіть задіяти грунтові води, які раніше заважали шахтарям, а залишки вугілля, які не мають комерційної цінності, спалювати для отримання тепла. Звичайно, з обслуговуванням таких вертикальних ферм є свої труднощі, але в Великобританії близько 150 000 закритих шахт – величезне поле для експериментів. А потреба в нових джерелах їжі для все зростаючого населення очевидна.

ШахтаДжерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: