TouchFocus можуть стати першими електронно-адаптивними окулярами
25 Жовтня , 2018
Херсонський суднобудівний завод розпочне випуск нових річкових трамвайчиків
25 Жовтня , 2018

“Закручене” оптоволокно, здатне прискорити Інтернет в сотню разів

Оптоволокна довгі, тонкі і зроблені з чистого скла. Їх збирають в пучки, відомі як оптичні кабелі, і по них проходять світлові імпульси. Нове дослідження від австралійського університету RMIT говорить про те, що, закрутивши це світло у спіраль, швидкість передачі можна збільшити на кілька порядків. Зараз імпульси світла відбиваються від скла так само, як вони відбивалися б від дзеркала. Спіраль допоможе створити третій вимір переносу інформації для цих імпульсів, або ж «рівень орбітального кутового моменту». У фізиці це називається спін.

«Це схоже на ДНК, якщо поглянути на подвійну спіраль», — говорить Хв Гу, професор університету і глава дослідницької команди, яка створила цю концепцію. — «Чим більше кутового моменту ви використовуєте, тим більше інформації можете перенести».

Інші волокна вже змогли так вивернути світло, але вони були занадто складні в експлуатації з детекторами розміром з обідній стіл, тоді як нові детектори більше схожі на традиційні, шириною з людську волосину. Ми можемо виготовити перший чіп, який може виявити це скручування та відобразити його для мобільного застосування.

Гу каже, що технологія вже доступна для удосконалення австралійської мережі, хоча уряд ще в знаходиться на стадії внутрішніх переговорів з цього питання. Введення нового оптоволокна потребує прийняття нового стандарту з боку виробників обладнання та мережевих операторів. Також постає питання, які пристрої як з боку відправника, так і з боку одержувача зможуть впоратися з такою високою швидкістю, що може серйозно обмежити користь від застосування нового кабелю, поки «залізо» не наздожене його можливості. Але самі вчені запевняють, що кабелі готові і цілком можуть бути поставлені на ринок.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: