Electra Meccanica побудує електричний родстер з запасом ходу 400 км
1 Квітня , 2017
Розпочато розробку роботів наступного покоління, призначених для роботи на об’єктах ядерної енергетики
1 Квітня , 2017

За допомогою нейроінтерфейсу вчені повернули паралізованому пацієнту здатність рухати рукою

Незважаючи на стрімкий розвиток сучасної медицини, все ще існує безліч захворювань, терапія яких вкрай складна. Приміром, після паралічу дуже складно відновитись. Але, на щастя, останнім часом бурхливо відбувається розвиток нейроінтерфейсов, які можуть допомогти пацієнтам з даною патологією. Наприклад, як повідомляє журнал Lancet і видання Financial Times, у США групі вчених вдалося дати можливість паралізованому чоловікові частково контролювати рух власної руки.

Унікальні імпланти були випробувані на 53-річному жителія США Біллі Кочеварі, який був паралізований 8 років тому в результаті ДТП. Білл страждав досить серйозною патологією під назвою «квадриплегія» — параліч чотирьох кінцівок. Для того, щоб допомогти людині, дослідники з університету Кейв Вестерн, що в Клівленді, помістили в головний мозок пацієнта електронні імплантати, що дозволяють декодувати сигнали мозку, а в передпліччя — особливі сенсори, які зчитують сигнали мозку і за допомогою спеціального алгоритму стимулюють рух руки з допомогою автоматичного механізму. Як заявив керівник проекту Боб Кірш,

«Ми повідомляємо про результати дослідження за участю людини з пошкодженням спинного мозку, яка координувала протягуючі і затискаючі рухи, використовуючи свою паралізовану руку і кисть, що були реанімовані за допомогою імплантованої функціональної електростимуляції (FES), і керовані за допомогою сигналів кори головного мозку. Наше дослідження вперше демонструє можливість подолання ушкоджень спинного мозку і відновлення деякої незалежності для людини з квадриплегією».

За твердженням авторів дослідження, на даний момент пацієнту, поки, вдається дуже повільно рухати кінцівкою, а для того, щоб навчитись, Біллу Кочевару знадобилось дуже багато часу.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: