Ford запатентував подушку безпеки на стелі
27 Березня , 2017
Автономні машини можна заманити в пастку і знерухомити
27 Березня , 2017

За допомогою великого адронного колайдера вчені відкрили 5 нових субатомних частинок

Великий адронний колайдер (ВАК), новітня установка Європейської організації з ядерних досліджень, є найпотужнішим прискорювачем елементарних частинок у світі. Він являє собою підземний кругової тунель протяжністю 27 кілометрів і оснащений надпровідними магнітами і різним обладнанням, що дозволяє прискорювати і зіштовхувати між собою різні частинки на швидкостях, близьких до швидкості світла.

Рівень енергії, що створюється при зіткненні спрямованих один на одного часток, дозволяє розщеплювати звичайну матерію на ще більш дрібні частинки типу кварків і глюонів. Завдяки цьому, вчені можуть безпосередньо вивчати фундаментальні часточки матерії і іноді, якщо пощастить, навіть відкривати нові. Загалом, проект дуже масштабний, дорогий, але того вартий.

На сьогоднішній день, більше 10 000 вчених та інженерів працюють спільно і намагаються за допомогою ВАКа більше дізнатись про фундаментальні властивості фізики. І ця робота дійсно дає свої плоди. Команда ВАКа довела існування Бозона Хіггса, який потенційно спростовує існування паранормального і відкриває нові види частинок. І, хоча, протягом кількох років ситуація навколо ВАКа дещо притихла, останній звіт вчених говорить на користь того, що відкриття тривають і донині.

У рамках експерименту LHCb вчені заявляють про відкриття нової системи з п’яти субатомних частинок. При цьому всі відкриті субатомні частинки були виявлені в рамках одного аналізу. Виявити новий стан частинки – вже саме по собі можна вважати досягненням, але відкриття відразу п’яти різних станів однієї частинки в рамках одного дослідження можна вважати взагалі видатним випадком.

Кожна з п’яти частинок являє собою збуджений стан Omega-c-zero – частинки з трьома кварками. Частинки отримали наступні найменування, згідно загальноприйнятому стандарту: Ωc(3000)0, Ωc(3050)0, Ωc(3066)0, Ωc(3090)0 і Ωc(3119)0.

Тепер ученим необхідно визначити їх квантові номери, а також потенційне теоретичне значення. На думку дослідників, відкриття цих частинок дозволить доповнити наше розуміння взаємозв’язку між кварками і мультикварковими станами, що, у свою чергу, в подальшому дозволить заповнити деякі прогалини у наших знаннях про Всесвіт і квантову теорії в цілому.

Сам же CERN називає це відкриття «основою для нових і видатних результатів у фізичних дослідженнях».

Відкриття, подібні до цього, ясно показують, що міжнародне співробітництво в сфері науки дуже складно переоцінити. На даний момент ВАК є найбільшим міжнародним проектом в історії. У стінах лабораторій і центрів досліджень трудяться вчені з більше ніж 85 країн світу. Тому цілком не дивно, що такий рівень співпраці дозволить нам увійти в нову еру фізики і відкрити нові двері в нашому розумінні того, як працює Всесвіт.

Протягом наступних місяців і років, потужності ВАКа будуть використовуватись для вивчення так званого «темного сегмента фізики». Будуть здійснюватися нові спроби відкриття раніше невідомих частинок, а також вирішуватись питання, пов’язані з найбільш потаємними загадками Всесвіту. Мова йде про темну матерію, паралельні виміри, а також умови і стани, які могли бути в найперші моменти Великого вибуху.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: