Використання поляризованого світла дозволяє відтворювати більш високоякісні та стабільні голографічні зображення
13 Квітня , 2017
Tesla представила нові домашні сонячні панелі виробництва Panasonic
14 Квітня , 2017

Японські вчені вважають, що зможуть пробурити земну кору до мантії

Дослідники з Японського агентства науки і технологій з вивчення морських надр (JAMSTEC) оголосили про дуже амбітний проект. Вперше в історії вчені збираються дістатися до самих надр нашої планети, пробуривши земну кору і досягнувши мантії. Насправді, спроб пробурити Землю так глибоко за останні 50 років було чимало, проте в усі попередні рази досягти наміченої мети не вдавалося. Однією з останніх спроб був проект Об’єднаного океанографічного товариства глибокого буріння, які змогли заглибитися приблизно на 700 метрів. Чому ж японські дослідники впевнені, що у них все вийде?

Новинне агентство CNN з посиланням на японські джерела повідомляє, що дослідники планують використовувати спеціальний буровий корабель Chikyū. Судно отримає установку, яка буде здатна бурити в три рази глибше, ніж були розраховані системи, які застосовувалися в рамках попередніх спроб. Так як товщина земної кори становить 5-10 кілометрів, японські вчені збираються здійснити проект буріння в три етапи: спочатку пробурити океанське дно на глибину близько 4 кілометрів, потім заглибитися ще на 6 кілометрів, а потім у дослідників з’явиться можливість взяти зразки мантії.

Повідомляється, що початкове випробування бурильної установки почнеться у вересні цього року біля берегів Гаваїв. В якості альтернативних місць розглядаються локації поблизу Коста-Ріки, а також узбережжя Мексики. Так як сама бурильна система ще остаточно не завершена, сказати, коли саме почнеться фактичне буріння земної кори до мантії, поки не можна, однак, згідно Нацуе Абе, одного з дослідників JAMSTEC, 2030 рік буде крайнім терміном початку буріння.

Абе вказує, що даний проект має на меті відразу кілька цілей. По-перше, вчені сподіваються отримати можливість вивчити мантії нашої планети для того, щоб підвищити ефективність прогнозування сейсмічної активності. А по-друге, вони хочуть точніше розібратися в ранній геологічній історії Землі, про яку можуть розказати зразки порід.

«Ми ще не знаємо точного складу мантії. Бачили лише деякі мантійні матеріали — порода дуже красива, вона частково жовтувато-зелена», — говорить Абе.

Цікавим це є ще й тому, що в рамках попередніх спроб буріння вчені змогли виявити наявність життя набагато глибше, ніж передбачалося.

«Наскільки глибоко може існувати життя на Землі?», — задається питанням Абе.

Набагато більше про цей проект ми, швидше за все, дізнаємося у вересні. Зараз же дослідники проводять аналіз можливої вартості проекту в цілому і з’ясовують, які нові технології можуть знадобитися в розробці. Японські новинні агенції повідомляють, що частково проект погодився фінансувати японський уряд.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: