Розроблено спрей для нанесення тактильних сенсорів на будь-яку поверхню
23 Вересня , 2018
Microsoft і Magic Leap будуть постачати армії США пристрої доповненої реальності
23 Вересня , 2018

Японські ровери успішно сіли на поверхню астероїда і надіслали перші фотографії

Японське космічне агентство (JAXA) повідомило, що два її стрибаючих ровера успішно сіли на поверхню астероїда Рюгу і навіть встигли зібрати деякі дані, а також відправити на Землю кілька фотографій своїх космічних пригод. Висадка апаратів була проведена ще 21 вересня, однак JAXA вирішило почекати до сьогоднішнього дня, щоб переконатися в успішності і безпеці проведеної посадки.

Ровери є частиною програми MINERVA-II1 та розроблені таким чином, щоб пересуватися по поверхні астероїда за допомогою спеціального обертанням маховика, що дозволяє їм долати відстань стрибками. Перші фотографії, надіслані апаратами, вийшли дуже «замиленими», так як вони були зроблені в момент чергового стрибка.

«Вибачте, що змусили вас чекати! Два ровера MINERVA-II1 (1a та 1b) успішно сіли на поверхню Рюгу. Обидва апарати у відмінному стані і вже передали фотографії і дані. Ми також підтверджуємо, що вони рухаються по поверхні», — повідомляє офіційна сторінка місії в «Твіттері».

Цей знімок був отриманий ровером MINERVA-II1A з поверхні астероїда Рюгу незабаром після успішної посадки. Знімок вийшов «замиленим» тому що був зроблений у момент, коли ровер зробив стрибок для переміщення. На поверхні Рюгу зараз знаходяться два таких ровера. Це перший випадок в історії, коли на поверхню астероїда висадилися одразу два мобільних ровера

Ровер MINERVA-II1 Японського агентства аерокосмічних досліджень зробив фотографію, на якій видно поверхню астероїда Рюгу (знизу) і космічний апарат «Хаябуса-2» (верхня права частина знімка), відразу ж після того, як відокремився від космічного зонда 21 вересня 2018 року

Для того щоб посадка апаратів була менш жорсткою, головний зонд «Хаябуса-2» спустився на висоту 55 метрів над поверхнею астероїда. Після того, як ровери відстикувались від апарату, зонд знову набрав висоту і вийшов на початкову орбіту на висоті 20 кілометрів від поверхні Рюгу.

Ровер MINERVA-II1B зробив цю фотографію Рюгу 21 вересня 2018 року, незабаром після відстиковки від зонд «Хаябуса-2». На правій частині знімка видно поверхню астероїда

Нагадаємо, що на поверхню астероїда Рюгу японське космічне агентство збирається висадити ще два апарати: більший немобільний посадковий модуль MASCOT буде скинутий в жовтні цього року, а ще один компактний ровер MINERVA – в наступному році. Перед головним космічним апаратом «Хаябуса-2» теж стоять важливі наукові завдання. Одна з основних – збір зразків грунту та відправка їх на Землю для аналізу.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: