Зонд InSight надіслав перший знімок з поверхні Марса
27 Листопада , 2018
У США представлений перший електричний пікап
28 Листопада , 2018

Японські інженери навчили роботів працювати в парі з людиною

Сучасна робототехніка вже досить добре розвинена. Досить подивитися хоча б на останні успіхи Boston Dynamics або згадати, що в Китаї вже будують завод, на якому роботи будуть створювати інших роботів. Однак, як правило, одні роботизовані механізми добре працюють тільки разом з іншими. Працювати ж разом з людиною над одним і тим же завданням (саме працювати, а не отримувати команди від оператора) роботи поки ще вміють дуже погано. Але група дослідників з Японії розробила алгоритм, який допоможе роботам освоїти і цей навик.

За розробкою стоять інженери з Токійського університету на чолі з Масатосі Ісікавою і, згідно з повідомленнями, вони створили динамічну інтерактивну систему взаємодії між людиною і роботом, яка дозволяє машині з високою швидкістю і низькою затримкою адаптуватися для проведення спільних операцій.

Тестовий зразок маніпулятора має 3 «пальця» роботизовану «кисть». Набір інфрачервоних датчиків і високоточну систему відстеження на основі високошвидкісної камери, що дозволяє вловлювати найменші деталі в рухах людини, «пророкувати» на їх підставі наступні переміщення об’єкта і таким чином підлаштовуватися для спільної роботи. Для цього, правда, ще потрібно закріпити ряд світловідбивних маркерів на сам предмет, щоб стежити за ним.


При цьому на даний момент робот може обертати предмет навколо двох вісей і переміщати його так, щоб він завжди знаходився в горизонтальному положенні. Самі розробники зізнаються, що система може бути доопрацьована і значно поліпшена і може знайти застосування на різних виробничих, вантажно-розвантажувальних і складальних лініях.

Але вже зараз в якості демонстрації перспективності технології вчені нанизували металеву пластину на металевий циліндр. За один край пластини тримався робот, а за інший — людина, яка і визначала траєкторію руху, що ви можете побачити самі на відео, доступному нижче.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: