Стартап Vector Space Systems провів випробування пятитонної ракети-носія
5 Травня , 2017
В Австралії запустять трамваї без дротових ліній електропередачі
6 Травня , 2017

Японці створили систему, що забезпечує рекордну точність розпізнавання цифр і слів по сигналам діяльності мозку

Група японських дослідників з Технологічного університету Тоєхасі, очолювана заслуженим професором Нітта (Nitta), розробила нову електроенцефалографічну (electroencephalogram, EEG) систему, яка, зчитуючи сигнали діяльності мозку людини, розпізнає вимовлені нею цифри і односкладові слова з рекордною на сьогоднішній день точністю. Точність розпізнавання цифр становить близько 90 відсотків, а слів – близько 60 відсотків. А подальші роботи в цьому напрямку дозволять створити в недалекому майбутньому щось на зразок “розумної” друкарської машинки, якій для роботи навіть не треба буде читати текст вголос.
Робота японських дослідників була ускладнена тим, що збір великої кількості електроенцефалографічних даних різних людей пов’язаний з деякими труднощами. А потужні алгоритми штучного інтелекту, які використовують принципи глибинного машинного вивчення і самонавчання, що демонструють високу ефективність роботи, вимагають їх попереднього навчання на досить великих обсягах вихідної інформації.
Для вирішення згаданої вище проблеми японські дослідники розробили принципово новий метод навчання програми, який дозволив їй досягти високої ефективності роботи після навчання на невеликому масиві даних. Цей метод заснований на розширеному аналізі і цілісному розпізнаванні певних образів, а основою цього методу є теорія категорій, механізм складної картографії, в якому використовуються поняття дублюючого простору, тензорного простору і складні алгебраїчні перетворення.
Дана робота є частиною більш складного і глобального проекту, в рамках якого ведеться розробка нового типу інтерфейсу мозок-комп’ютер, призначений для розпізнавання мовних образів і слів, які не вимовляються вголос, а “прокручуються” в мозку людини у вигляді його думок. Такий інтерфейс дозволить в майбутньому знову заговорити людям, які втратили цю здатність в силу різних причин. І, крім цього, такий інтерфейс відкриє воістину безмежні можливості для взаємодії людини з комп’ютером без будь-яких обмежень, накладених сучасними не дуже зручними пристроями введення та виведення інформації.
Найближчим часом японські дослідники приступлять до розробки нового пристрою, в якому буде використовуватись менша кількість датчиків, що істотно підвищить зручність його використання. І це пристрій, що має можливість з’єднання з комп’ютером або смартфоном, може стати першим прототипом інтерфейсу, про який йшлося в попередньому абзаці.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: