Смарт-окуляри майбутнього спроектують зображення прямо в око власника
13 Жовтня , 2018
Набір MakerPhone дозволить зібрати і запрограмувати власний смартфон
15 Жовтня , 2018

Японці продемонстрували робота-будівельника

Новий відеоролик, опублікований в мережі представниками японського Інституту передових наук і технологій AIST, демонструє нам прототип робота, призначеного для виконання певних робіт на будівельних майданчиках в ситуаціях з дефіцитом людської робочої сили. Цей робот, безумовно, є дуже і дуже повільним, проте, він виконує задану роботу з вражаючою точністю, що, на думку розробників, дозволить йому повноцінно конкурувати навіть з кваліфікованими людьми.

На ролику можна побачити, як робот HRP-5P бере гіпсокартонну плиту, встановлює її і прикручує до стіни. Цей робот, як і його програмне забезпечення, були розроблені для максимального ступеня копіювання рухів людини у складному середовищі споруджуваних об’єктів.
Зазначимо, що технології промислової автоматизації вже корінним чином перетворили деякі виробничі галузі. Найбільша частка використання робототехнічних пристроїв припадає на автомобільну промисловість, але, наприклад, при збиранні літаків потрібна ще досить велика кількість кваліфікованого людського персоналу, який здатний виконувати тонкі роботи, що дуже важко піддаються автоматизації.

Будівельна галузь також є областю, в якій і на сьогоднішній день віддається перевага праці людини. В останній час тільки почали з’являтися автоматизовані системи, здатні укладати цеглу, будівельні тривимірні принтери, які здатні швидко і якісно виконувати свою роботу. Але це, на жаль, зовсім не виключає застосування праці людини на всіх етапах зведення будівель і споруд.
Створюючи робота HRP-5P, японці прагнули знайти рішення як раз останній з описаних вище проблем. А те, що така робота проводилася саме в Японії, обумовлюється з важкої демографічної обстановкою цієї острівної держави. “На тлі постійно зменшується рівня народжуваності в недалекому майбутньому багато сфері промисловості, в тому числі і будівництво, зіткнуться з жорсткою нестачею робочих кадрів. І цю проблему можна буде швидко вирішити за рахунок використання автоматизації і робототехнічних технологій” – пишуть дослідники.
На закінчення відзначимо, що робот HRP-5P є далеко не самим складним і досконалим сучасних гуманоїдних роботів. Наприклад, робот Atlas відомої компанії Boston Dynamics, має більший динамічний діапазон рухів, що дозволяє йому навіть робити перекиди назад з переворотом. Тим не менш, конструкція робота HRP-5P розрахована на виконання важкої роботи, для чого використовуються руху, максимально подібні рухам людини. І, завдяки цьому, робот HRP-5P, нехай і не дуже швидко, але зможе виконувати практично будь-який вид роботи будь-якого ступеня складності на будівельному майданчику.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: