Новий надпотужний лазер доставить зонд на Марс за кілька днів
21 Грудня , 2018
Крихітний робот, здатний переміщатись всередині реактивних двигунів
21 Грудня , 2018

Якщо переробити все пластикове сміття на планеті, можна придбати Apple, Amazon і Google

У британського Королівського статистичного товариства є традиція формувати «головне число», яке має зафіксувати для історії його дух і символіку. У 2017-му ним стало число 69 – стільки американців гине в середньому за рік від газонокосарок. А в цьому році головним числом вибрано 90,5 – стільки відсотків пластикового сміття в світі ніколи не потрапить в переробку.

Не варто вбачати абсурдність або відірваність від життя в таких дослідженнях. 69 стало вирішальним аргументом, коли вибухнула запекла суперечка про те, чи варто забороняти в’їзд в США мігрантам, серед яких, нібито, безліч людей, схильних до насильства. Слово взяли статистики і раптово виявилося, що мігранти вбивають лише 2 чоловік на рік, тоді як самі американці винищують по 11 737 своїх сусідів за той же період. Навіть газонокосарки, інструмент мирний, і то набагато небезпечніший приїжджих – 69 справило великий вплив на американське суспільство в 2017-му.

За останні 60 років з початку масового виробництва пластику, у світі накопичено 6,3 млрд. метричних тонн пластикових відходів. І з них 90,5 % ніколи не будуть перероблені, якщо не відбудеться якась науково-технічна революції чи інша радикальна подія. Але що таке ці 90,5%? Як їх виміряти звичними мірками, усвідомити масштаби того, що відбувається? Наприклад, якщо розкласти сміття в пластикові пакети, вийде 7,2 трильйона пакетів. Уявіть собі дорогу до Місяця, викладену з цього мотлоху – це була б довга стрічка шириною в 2 км!

Не вражає? Ну, так, Місяць далеко, а ось економічні проблеми стосуються всіх. Статистики підрахували, що при нинішніх розцінках на прийом пластикового сміття для переробки в одному повному пакеті сировини приблизно на $1. Значить, навколо нас валяється $7 трильйонів – якщо б хтось переробив хоча б половину, він міг би приїхати в Кремнієву долину і просто почати скуповувати всі IT-компанії підряд, не дивлячись на цінник. Але 90,5 % цього багатства так і буде засмічувати океани і країни третього світу, а ми будемо продовжувати провокувати кліматичні катастрофи, щоб до 2050 року накопичити вже 12 млрд. метричних тонн пластикового сміття. Чи ні?

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: