Безпілотники знайдуть загублених в лісі людей швидко і без GPS
5 Листопада , 2018
Вчені змінять еталон кілограма, щоб уникнути катастроф
9 Листопада , 2018

Як зарядити дрон за допомогою алмазу

Маленькі безпілотники все активніше входять у наше життя як засіб спостерігання чи зйомки з висоти або просто розваги. Але у них поки є серйозний недолік — мала ємність батареї. Її вистачає на чверть години або трохи більше. Заряджання від мережі вимагає, як мінімум, наявності самої мережі. Та й дрон доведеться приземляти, що зручно не завжди і не скрізь. Не дивно, що інженерна думка зайнята пошуком інших рішень. Одне з них було нещодавно запропоновано швейцарською компанією LakeDiamond, що спеціалізується на виготовленні штучних алмазів та розробках технологій їх застосування.

Фахівці компанії запропонували використовувати для передачі енергії оптичне випромінювання. Це зовсім не нова ідея, але раніше вона була не надто ефективна, оскільки для її реалізації потрібен досить потужний лазер.

Фахівці компанії пропонують отримувати схоже за властивостями випромінювання за допомогою звичайного світлодіода і невеликого пристрою фокусування, центральною деталлю якого є маленький штучний алмаз квадратної форми.

Як повідомляє портал phys.org, промінь з довжиною хвилі до 1,5 мкм дуже слабо розходиться в межах декількох сотень метрів, що дозволяє використовувати його для безконтактної передачі енергії, причому не тільки на безпілотники, яким у такому випадку можна буде залишатися в повітрі, але й на машини побільше. Передавана потужність в базовому варіанті конструкції складає близько 30 Вт, що еквівалентно потужності приблизно 10 тисяч лазерних указок.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: