У 2019 році запустять перший експеримент по охолодженню Землі
30 Листопада , 2018
США виводять на орбіту супутники-мисливці за піратами і терористами
4 Грудня , 2018

Як робот може дізнатися про власні поранення

У робота немає нейронів, і для бойових моделей це може стати великою проблемою. Яким чином вони будуть отримувати дані про власні ушкодженнях?

Якщо робот буде діяти автономно, то він неминуче буде отримувати пошкодження. Наприклад, при пошкодженні кінцівки, він буде продовжувати рухати нею, припускаючи, що вона знаходиться в одному положенні, тоді як насправді положення може бути зовсім іншим, і це може значно позначитися на ефективності робота, а в разі військових завдань може і зовсім стати фатальним.

Лабораторія професора Роберта Шеперда в університеті корнелл розробила спеціальну піну і систему штучного інтелекту, яка допоможе оцінити роботу, що відбувається з його “тілом”. Результати дослідження опубліковані в журналі Science Robotics.

Ось як все працює: ключовим сенсором системи є шар з 30 оптоволокон, зроблений з силікону. Оптоволокна виступають з одного кінця піни і зв’язуються з обладнанням всередині. Інтенсивність світла, що припадає на кінець волокон, дозволяє системі оцінити, що відбувається з піною. Коли та перебуває в спокої, світло виглядає одним чином. Коли ж піна згинається або скручується, освітлення змінюється.

Для оцінки цих даних учені розробили систему штучного інтелекту на основі машинного навчання, яка удосконалювала щнання про падіння світла при зміні форми піни. Після ряду тестів ШІ став точно визначати, що відбувається з зовнішнім шаром піни, і давати про це сигнали.

Подібна система буде корисна не тільки для бойового робота, але й загалом для робототехніки. Автономні машини, наприклад, будуть вчитися ходити, усвідомлюючи своє положення в просторі, що дозволить їм з більшою спритністю обирати маршрути.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: