Наступна гвинтівка Армії США може виявитися чотириствольною
4 Жовтня , 2018
Lockheed Martin представила концепт місячного посадкового модуля для станції Gateway
4 Жовтня , 2018

Як побудувати будинок за допомогою дрона

Стефані Чалтіл з Барселонського інституту передової архітектури (Іспанія), спеціалізується на методах автоматизації різних аспектів будівництва. Її остання розробка присвячена зведенню простих функціональних будиночків з «біоцементу» – сучасної версії глинобитних хатин із землі і очерету. Ключовий елемент конструкції, що скріплює воєдино весь біоцемент, створюють мультикоптери з насосами.

Основою такої споруди може бути простий геодезичний купол або конструкція з каркасом з гілок-трубок і натягнутою поверх тканиною. В якості біоцемента виступає будь-який підходящий матеріал з клейкими властивостями. Це може бути комбінація піску і масла, тирси і мазуту, рідкий розчин глини, навіть вичайний бруд. Головне – забезпечити можливість прокачування речовини по трубках, щоб мультикоптер міг підняти сопло на достатню висоту і розпорошити рідину поверх основи.

В якості експерименту команда Чатіл побудувала перший будиночок з геокаркасу, 2000 джутових мішечків з сіном та біоцементу з бруду, на що у них пішла лише година роботи. Будівля завалилася вже через тиждень, але до того часу стали зрозумілі прорахунки і новий будинок будували повільніше, контролюючи товщину напилюваного шару бруду, щоб формувався міцний покрив. Ця споруда простояла все літо, а його копія була представлена на Лондонському фестивалі дизайну.

Головна перевага технології в тому, що для будівництва будівлі не потрібні ліса і складне обладнання. Дрон доставить порції біоцемента на будь-яку необхідну висоту, а якщо написати для нього програму контролю за товщиною шару часток суміші, то він зможе і без участі людини створювати ідеальні покриття. Гранично дешева, практична технологія для теплих регіонів планети.

ХижаДжерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: