Найбільший і найпотужніший у світі рентгенівський лазер починає виробляти перші імпульси
17 Травня , 2017
Розкішний електрокросовер BMW побореться з Tesla Model X і Jaguar I-Pace
17 Травня , 2017

Як німецьке село виробляє на 500% більше енергії, ніж споживає

Баварське село Вільдпольдсрід, в якому проживають близько 2600 чоловік, є лідером у незвичайному підйомі ВДЕ в Німеччині. За останні 18 років місцева громада інвестувала в цілу низку «зелених» проектів, які включають 5 МВт фотовольтаїки, 5 біогазових установок, 11 вітряних турбін та гідроелектростанцію. У результаті село вийшла навіть за межі енергетичної незалежності – тепер воно виробляє на 500% більше енергії, ніж йому потрібно і отримує прибуток від продажу надлишків електроенергії в мережу.

Проекти в галузі відновлюваної енергетики в Німеччині за останні роки набули колосальних масштабів. Не в останню чергу це сталося завдяки державним субсидіям і стимулам, спрямованих на зниження витрат, скорочення залежності від викопних видів палива і повна відмова країни від ядерної енергетики. Останнім результатом такої стратегії стало досягнення Німеччиною частки «чистої» енергії в 30% від загального виробництва.

Але цей показник значно перевершив Вільдпольдсрід, який спочатку прагнув виробляти 100% своєї електроенергії від відновлюваних джерел енергії до 2020 року. У відносно невеликій спільноті однодумців, де, як пояснюють місцеві жителі, існує особливе поняття «ощадливості», згідно з яким не потрібно купувати те, що можеш зробити сам, проекти просунулись набагато швидше, ніж будь-хто міг очікувати. Вже до 2011 року село виробляло 321% необхідної йому електроенергії і отримувало $5,7 млн. у вигляді платежів за надлишки.

Весь список проектів Вільдпольдсрід вельми примітний: крім біоустановок, сонячних панелей і вітряків, село має також кілька муніципальних та житлових систем опалення на біомасі та 2100 м2 сонячних теплових станцій. П’ять приватних будинків обігріваються геотермальними системами, а в деяких нових будівлях використовуються технології пасивних будинків. Крім того, на місцевих дорогах можна побачити чимало електромобілів.

Завдяки такій різноманітності поновлюваних джерел енергії в містечку діє інтелектуальна мережа, яка підтримує баланс між виробництвом і споживанням енергії і стабілізує енергосистему. Багато в чому вона спирається на технології стартапу Sonnen, який розробляє домашні системи зберігання енергії. Відмінною особливістю рішень від Sonnen є умова, при якій компанія отримує доступ до проданих батарей і може відбирати з них енергію при необхідності. В результаті створюється велика мережа, що складається з виробників і споживачів електроенергії, а також тих людей, які роблять і те і інше.

За словами заступника мера Гюнтер Мегеле, на національному рівні люди були здивовані, що «енергетична революція» відбувається так швидко. Такий стан речей став реальним головним болем для великих енергокомпаній, які змушені змінювати свої моделі, що до цього моменту успішно працювали десятиліття.

Вільдпольдсрід став яскравим прикладом того, чого можна досягти, коли місцеві жителі і громади беруть справу в свої руки.

 

Джерело: inhabitat.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: