Відео: як з пляжу в Індії прибрали 5000 тонн сміття
31 Травня , 2017
В Британії почала працювати “ферма” найбільших і найпотужніших у світі вітрогенераторів
31 Травня , 2017

Як нейрокомп’ютерний інтерфейс Ілона Маска може змінити світ?

В березні Ілон Маск заявив про амбітний проект злити людей і машини за допомогою нейрокомп’ютерного інтерфейсу під назвою Neuralink. Технологія буде мати форму «нейронного мережива», що вводиться в мозок  — сітки електродів — яке доповнить людський мозок, додасть ще один шар до кори і лімбічної системи, здатної з’єднуватись з комп’ютером (тобто зробить з нас кіборгів в прямому сенсі). В теорії все це призведе до створення оновлюваного і покращеного інтерфейсу, який можна буде використовувати абсолютно по-різному. Наприклад:

Керувати комп’ютерами силою думки

Мізки і технології працюють з використанням одних і тих же векторів: електрики і даних. Нейронне мереживо Маска буде системою, яка забезпечить їм можливість безпосередньо спілкуватися між собою. Філіп Альвельда, менеджер програми Neural Engineering System Design, повідомляє наступне: «Кращі сучасні системи нейрокомп’ютерних інтерфейсів подібні двом суперкомп’ютерам, які намагаються спілкуватись між собою із застосуванням старого модему. Уявіть, що буде, коли ми покращимо наші інструменти». Застосування будуть варіюватись від віддалених операцій до повністю невловимих і безголосих операцій з комп’ютером. Вчені з Кореї вже використали МКІ для керування черепашками.

Оновлення свідомості або зв’язок з іншими

Задумка Маска могла б одночасно ініціювати мозкову діяльність і контролювати її. Ця технологія необов’язково повинна бути одностороннім потоком зв’язку, вона зможе як відправляти повідомлення, так і створювати інформацію в мозку. Інтерфейс з високою пропускною здатністю може забезпечити бездротову передачу інформації в хмару, на комп’ютери або навіть безпосередньо в мозок інших людей зі схожим інтерфейсом в голові. Існує також можливість завантаження контенту для розширення вашої свідомості: приблизно так само, як Нео вчив кунг-фу в «Матриці». Хоча спочатку випробування поліпшення інтелекту не були особливо успішними, якщо мозок і комп’ютер будуть розмовляти на одній мові, комп’ютери зможуть передавати інформацію в мозок. В даний час ці технології використовуються для того, щоб дозволити паралізованим людям спілкуватись зі світом, але цим їх потенційне застосування не обмежується.

Біонічні кінцівки, які не відрізняються від справжніх

Як частина такого двостороннього комунікаційного потоку, роботизовані кінцівки можуть передавати «м’ясисті» повідомлення, будучи підключеними до існуючих нервових структур. Замість того щоб змусити мозок вчитись використовувати нову частину нервової системи, роботизовані кінцівки можна було б легко і швидко інтегрувати в систему. Це може революціонізувати протезні кінцівки для інвалідів, а також спонукати людей позбавлятись своїх біологічних рук на користь механічних суперкінцівок. Хто знає?

Емоційно досвідчені технології

Оскільки комп’ютери і мізки навчаться говорити на одній мові, емоції можна було б зчитувати за допомогою електродів. Сприйняття технологій людиною зміститься від простого усвідомлення до повного розуміння. Роботи-помічники зможуть адаптуватись до вашого емоційного стану, а не просто відповідати на команди. Фотографії та відео також будуть мати емоційні метадані, а значить, ви зможете відчути чужі відчуття при перегляді.

Адаптовані ігри наступного покоління

У ігор є одна проблема: якщо їх проходити повторно, вони швидко набридають; люди пристосовуються, вдосконалюються, їх обмежують програмні наративи. НКІ можуть поліпшити цю ситуацію, зробивши ігри чуйними до того, що відчуває ваш мозок, щоб вони завжди були на крок попереду і практично безмежні. Особливо це можна буде застосувати в жанрі страшилок, коли ворог з’являється в момент, коли ви найменше очікуєте його зустріти.

Звичайно, це лише декілька прикладів. Одне зрозуміло точно: світ вже не буде колишнім. Питання лише в тому, коли це станеться?

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: