В НАУ відкрили Центр підтримки технологій та інновацій
16 Квітня , 2019
В Голландії будують найбільшу плаваючу сонячну електростанцію, що налаштовується під Сонце
23 Квітня , 2019

В Україні планують запускати власні ракети з власного космодрому

Українське К. Б. «Південне» представило концепцію нової ракети-носія легкого класу «Циклон-1М». Запуски планується здійснювати з майбутнього космодрому на березі Чорного моря.

Сімейство українських ракет «Циклон» тепер включає в себе 6 різних готових і розроблюваних моделей. Інша перспективна модифікація — Циклон-4М буде створена разом з Канадськими партнерами.

Триступенева ракета зможе виводити на сонячно-синхронну орбіту висотою 600 кілометрів до 750 кілограмів корисного навантаження. На перших двох ступенях буде по одному двигуну, які використовують гас і рідкий кисень в якості паливної пари.

Двигун першого ступеня буде створений на основі РД-870, розрахункова тяга на рівні моря становитиме майже 80 тонн-сили, а питомий імпульс має перевищити 300 секунд (за цим параметром він перевершить двигун від РН «Союз» майже на 15%)

Третій ступінь являє собою рухову установку малої тяги, що виконує функції розгінного блоку. Однокомпонентним паливом послужить суміш на основі гідроксиламіну зі спеціальними добавками.

Модель двигуна другого ступеня поки не вказується, імовірно, це буде абсолютно новий агрегат

Крім розробки ракети, проводиться аналіз можливості побудови власного космодрому на території України. Розглядаються варіанти розміщення пускових комплексів на березі Чорного моря в Херсонській або Миколаївській області.

Розгінний блок або Рухова установка малої тяги призначена для виведення корисною навантаження на цільову орбіту

У КБ «Південному» розраховують на міжнародне співробітництво при створенні і експлуатації нового ракетно-космічного комплексу. У подальшій перспективі передбачається зведення аналогічних майданчиків на території інших країн.

Незважаючи на дуже вузький діапазон можливих орбіт при запуску з майбутнього космодрому, в КБ «Південне» вважають, що його будівництво окупиться

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: