Розроблена нова модель, згідно з якою 68 відсотків Всесвіту фактично не існує
11 Квітня , 2017
Гнучкі і прозорі дисплеї майбутнього можуть бути зроблені на основі тонкого срібного шару
11 Квітня , 2017

Холдинг «Швабе» розробив лазер для навігаційних систем

Фахівці холдингу «Швабе», що входить до складу держкорпорації «Ростех», розробили кільцевий газовий моноблочний лазер, який “не має аналогів у світі”. Пристрій використовується при створенні елементів систем навігації для кораблів і літаків.

Новий створений прилад може бути використаний в конструкції лазерних гіроскопів. Завдяки спрощенню конструкції, розробникам вдалося зменшити енергоспоживання пристрою. Основним елементом пристрою є кільцевої газовий моноблочний лазер, який виготовляється з особливої склокераміки – ситалу. На корпус приладу встановлюється система дзеркал. Промені лазера йдуть по газорозрядних каналах назустріч один одному. У стані спокою вони мають однакову довжину хвилі. При цьому, коли об’єкт, на який встановлено гіроскоп, починає змінювати свою орієнтацію, кожен з променів змінює частоту в залежності від кутової швидкості руху. Таким чином, гіроскоп визначає кут повороту і швидкість обертання об’єкта. Нова розробка вже впроваджена у виробничий процес. Як заявляє генеральний директор НДІ «Полюс», дочірнього підприємства холдингу «Швабе», Євген Кузнєцов

«Спрощення конструкції лазера дозволило зменшити енергоспоживання інноваційного пристрою і знизити температуру саморозігріву лазера на 30%. Крім цього, ми підвищили стабільність газового розряду в лазері.»

Виробництво навігаційних систем з використанням нової технології запущено в березні цього року і найближчим часом більшість побудованих кораблів і літаків буде оснащено такою системою навігації.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: