Застосування голографічних технологій дозволило покращити якість роботи нанофотонних схем
29 Березня , 2017
Apple запатентувала можливість інтеграції iPhone в MacBook
29 Березня , 2017

Хай буде світло: німецькі вчені створили найбільше в світі «штучне сонце»

Виробництво високоефективного палива часто супроводжується настільки сильним забрудненням атмосфери, що слід задуматись «а чи не більше шкоди, ніж користі, це джерело енергії приносить?». Як повідомляє англійське видання The Guardian, групі вчених з Німеччини вдалося побудувати «найбільше в світі штучне сонце», що представляє з себе дуже потужне джерело світла, за допомогою якого буде можливо добувати екологічно чисте паливо.

На даному етапі проект знаходиться в стадії розробки і проводиться на базі Аерокосмічного центру Німеччини. Установка «штучного сонця» складається зі 149 прожекторів, загальна інтенсивність яких в 10 000 разів більша природного освітлення, а при спрямуванні всіх ламп в одну точку температура променя складе 3500 градусів Цельсія. Як стверджує директор центру Бернард Хоффшмідт,

«Якби ви увійшли в кімнату, де увімкнена така лампа – ви б згоріли. Метою нашого експерименту є розробка найбільш оптимального методу одержання та переробки таких обсягів сонячної енергії, яких буде достатньо для виробництва водневого палива».

Побудоване в Німеччині «штучне сонце» може покласти початок виробництва енергії, яка не забруднює атмосферу, але воно, при цьому, є дуже енергоємним і споживає за 4 години кількість електрики, еквівалентну тій, яку людина витратила би за рік. При цьому, з точки зору екології, використання водню в якості сировини вкрай вигідно. Спільне використання енергії штучного і «справжнього» Сонця, як вважають дослідники, в майбутньому здатна буде вирішити цю проблему.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: