Дирижабль Airlander 10 буде використовуватись для вивчення космічного мікрохвильового фонового випромінювання
12 Жовтня , 2017
Нідерланди заборонять ДВЗ до 2030 року
12 Жовтня , 2017

WhatsApp дозволяє стежити за спілкуванням і сном користувачів

У відомому месенджері виявлена «шпигунська» лазівка.

В месенджері WhatsApp виявили вразливість, що дозволяє стежити за розпорядком дня, а також колом спілкування користувачів. Про це на своєму сайті повідомив розробник програмного забезпечення Роб Хітон (Rob Heaton).

В мессенджере WhatsApp нашли лазейку, позволяющую следить за пользователями

Фіксація останньої присутності користувача месенджера в мережі | Фото: robertheaton.com

Він вказав на те, що WhatsApp не має опції відключення або приховування оповіщення про те, що користувачі в даний момент використовують месенджер: онлайн-статус користувачів, а також час, коли вони останній раз були в Мережі (last seen), видно будь-яким стороннім спостерігачам.

Розробник заявив про те, що без проблем написав спеціальне розширення для браузера Chrome, що дозволяє автоматично фіксувати онлайн-активність контактів користувачів WhatsApp і звіряє їх з появою в Мережі інших користувачів.

Створене таким чином розширення браузера зберігає розпорядок дня користувачів і також дозволяє встановити, хто зі списку контактів розмовляє один з одним в конкретний момент часу.

Як наголошується, також на основі аналізу онлайн-статусу в месенджері можна аналізувати тривалість активності і сну окремих користувачів.

В мессенджере WhatsApp нашли лазейку для слежки за пользователями

Створення графіку сну і активності користувача на основі отриманих вище даних | Фото: robertheaton.com

Хітон показав, що склавши графіки добової активності двох користувачів месенджера, можна з високою часткою ймовірності визначити, чи спілкуються вони між собою, і якщо так, то в який час.

На його думку, зловмисники можуть використовувати цей метод для стеження, а отримана інформація представляє інтерес для страхових компаній і кредитних агентств.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: