На Тайвані побудують автоматизований завод для виробництва сонячних панелей
12 Квітня , 2017
3D-жести можуть стати більш природним інтерфейсом смартфонів і годинників
12 Квітня , 2017

Waymo тестує свої гібридні безпілотники в зимових умовах

Компанія Waymo (колишній підрозділ Google Self-Driving Car Project) розпочала випробування безпілотних автомобілів на дорогах міста Саут-Лейк-Тахо в штаті Каліфорнія, повідомляє N+1.

Сучасні безпілотні автомобілі добре справляються з автономним водінням в сонячну суху погоду. Коли випадають опади, завдання стає складнішим, оскільки камери і лідари гірше бачать навколишній світ, до того ж погіршується зчеплення з дорогою.

Система управління четвертого і п’ятого рівня за класифікацією SAE повинна вміти справлятись з різними дорожніми умовами, тому розробники нерідко випробовують безпілотні автомобілі в несприятливих умовах. Безпілотні автомобілі Ford, наприклад, вміють їздити в темряві, а NVIDIA демонструвала самостійно пересування машини по грунтових дорогах.

Експлуатація безпілотних гібридів Chrysler Pacifica на дорогах Саут-Лейк-Тахо дозволяє Waymo протестувати поведінку системи керування автомобілем на засніжених дорогах, в умовах поганого зчеплення з дорожнім покриттям. Судячи по фотографії, опублікованій виконавчим директором Waymo Джоном Крафчиком, для поліпшення зчеплення з дорогою доводиться використовувати ланцюги протиковзання.

Місто Саут-Лейк-Тахо обраний для випробувань не випадково. Через те, що населений пункт розташований в горах, там сніг випадає досить часто, при цьому автомобіль пересувається в межах кордонів штату Каліфорнія, де у Waymo є дозвіл на пересування безпілотних автомобілів по дорогах загального користування.

У найближчому майбутньому Waymo також має намір випробувати мінівен Pacifica Hybrid пустельним кліматом Арізони, а також дощами і туманом міста Кіркланд, штат Вашингтон. Раніше в Кіркланді «Google» вже тестувала самокерований автомобіль на базі Lexus RX450h.

Автономні машини Waymo не першими навчилися їздити по засніжених дорогах. Раніше компанія Ford проводила снігові випробування безпілотного Fusion Hybrid, однак машини пересувалися не по дорогах загального користування, а на спеціальному полігоні, у фальшивому місті Mcity, який побудований на території Мічиганського університету.

Компанія Waymo входить в холдинг Alphabet. Waymo була створена для комерційного застосування технологій проекту Google Self-Driving Car, однак серійний випуск безпілотних електромобілів власної розробки в плани компанії не входить.

На сьогоднішній день більшу частину автопарку Waymo становлять 100 роботизованих мінівенів Chrysler Pacifica Hybrid, побудованих концерном Fiat Chrysler Automobiles.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: