Новітня лазерна технологія дозволить передавати секретні звукові повідомлення
26 Січня , 2019
Перша комерційна лінія високошвидкісної системи Hyperloop відкриється в 2022 році
26 Січня , 2019

Вуглецеві нанотрубки можна перетворювати на алмази за допомогою лазера

В  природі алмази формуються з вуглецю на великій глибині під впливом величезного тиску і температури. Щоб отримати штучні алмази, потрібна складна громіздка апаратура, що імітує природні процеси в лабораторних умовах.

Однак дослідникам з Університету Північної Кароліни (NCSU) вдалося розробити революційну технологію перетворення вуглецевих нановолокон і нанотрубок в алмази.

Весь процес здійснюється при звичайному тиску. Спочатку вуглецеві волокна піддаються впливу лазерного імпульсу тривалістю 100 наносекунд. В результаті вуглець миттєво нагрівається до температури близько 3730 градусів і починає плавитися.

Зазвичай при такій температурі вуглець випаровується. Щоб цього не відбувалося, необхідно використовувати підкладку із сапфіра, скла або пластику, які «заберуть» частину температури на себе. Потім матеріал швидко охолоджується і відбувається його кристалізація, тобто перетворення в алмаз.

За допомогою цього процесу можна створювати алмазні частинки, які можна використовувати в електроніці і навіть в квантових комп’ютерах.

Вуглецеві нанотрубки (ліворуч) і нові алмази (праворуч)

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: