Що таке глобальний супутниковий інтернет і для чого він?
19 Липня , 2019
Створений перший дослідний зразок “молекулярного жорсткого диска” , здатного зберігати великі обсяги інформації
20 Липня , 2019

Всередині нового саркофагу Чорнобильської АЕС

Над будівлею 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС, постраждалого внаслідок найбільшої катастрофи в історії атомної енергетики, побудували і ввели в експлуатацію нову захисну споруду. Вона отримала назву «Новий чорнобильський саркофаг (конфайнмент)». Об’єкт накрив собою застарілий саркофаг «Укриття», який був зведений відразу після катастрофи в 1986 році. Передбачалося, що старий саркофаг зможе прослужити від 20 до 40 років.

Основним недоліком старої споруди була її негерметичність: загальна площа щілин досягає 1 тис. кв. м. Рівень радіації під старим саркофагом перевищує смертельну дозу в 20 разів.

Полагодити старий саркофаг виявилося неможливо, тому було прийнято рішення будувати новий захисний купол.

Контракт на будівництво нового безпечного “конфайнмента” був підписаний ще в 2007 році. Але здачу об’єкта кілька разів відкладали.

Будівництво і встановлення нового об’єкта зайняло 12 років. Загальна вартість проекту склала більше 2 мільярдів євро. Основну суму у розмірі 1,4 мільярдів євро було зібрано більш ніж 40 країнами Європейського союзу.

Новий саркофаг – найбільша в історії пересувна споруда. Виконана у вигляді арки, висота якої становить 110 метрів, ширина — 257 метрів, а довжина — 165 метрів. Вага конструкції перевищує 36 000 тонн.

Через великі розміри арки її довелося будувати двома частинами, а потім з’єднувати разом. Встановлення об’єкта проводилось за допомогою спеціальної системи, яка складається з 224 гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати конструкцію на відстань 60 см за один цикл. Щоб зрушити конструкцію сумарно знадобилося кілька тижнів.

Нещодавно всередині нового саркофага побували іноземні журналісти. Як виглядає нова споруда зсередини, можна подивитися на відео нижче.

В липні поточного року завершилась випробувальна експлуатація нового об’єкта. Як зазначається, новий саркофаг має забезпечити захист аварійного блоку від викидів радіації мінімум на 100 років.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: