У Advanced Tactics розробили літаючу «труну на коліщатках»
7 Квітня , 2017
Річард Бренсон: літаки з графена з’являться через 10 років
7 Квітня , 2017

Всепогодні сонячні панелі, що працюють вдень і вночі, розроблені вченими Китаю

Китайські вчені розробили всепогодні сонячні батареї, які, за їх словами, можуть стати початком «фотовольтаїчної революції».

«Дослідження в галузі сонячних елементів,  в основному,  зосереджені на підвищенні ефективності фотоелектричного перетворення при прямому сонячному випромінюванні, однак нові знання про стабільне високоефективне виробництво електроенергії в умовах поганого освітлення, таких як дощ, туман, задимленість і ніч, можуть докорінно змінити ситуацію», – зазначає Тан Цунвей, професор Океанського університету Китаю.

Команда Тана спільно з групою дослідників професора Ян Пейчжі з Юньнаньского педагогічного університету, розробили сонячний елемент, використовуючи новий матеріал, люмінофор тривалого післясвітіння (LPP), який здатний зберігати енергію сонячного світла вдень і перетворювати її в електрику в темний час доби.

Всепогодные фотоэлементы

«Традиційна фотовольтаїка здатна обробляти обмежену частину світлових хвиль, яка потім перетворюється в електрику. Але сонячна енергія невидимої частини спектра, наприклад, інфрачервоне випромінювання, може зберігатися в LPP, а вночі вивільняти монохроматичне видиме світло, – пояснює Тан. – Тоді світло, що випускається,  знову конвертується в електроенергію, забезпечуючи постійну продуктивність в будь-який час доби».

Результати спільного дослідження Тан і Янга були опубліковані в ряді наукових журналів, в числі яких – Американське хімічне товариство, видання Nano Energy і ACS Nano. Окремо Тан опублікував свою роботу в європейському журналі Chemistry, де він зазначив, що доказ фізичної можливості роботи всепогодних сонячних елементів може відкрити двері для майбутньої фотогальванічної революції, значно знизивши вартість генерації сонячної енергії.

Нагадаємо, нещодавно японські вчення компанії Kaneka розробили фотоелементи з рекордним для свого класу ККД. Зроблені на їх основі сонячні панелі здатні конвертувати сонячне випромінювання з ефективністю 26,3%. При цьому,  максимально можливий в теорії ККД кремнієвих елементів становить 29%.

Джерело: chinadaily.com.cn

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: