В Україні запущено пілотний проект моніторингу із космосу використання сільськогосподарських земель
15 Січня , 2019
Математики виявили задачу, яку штучний інтелект не здатний вирішити принципово
15 Січня , 2019

Впорскування води збільшує потужність ДВЗ?

Це може звучати досить дивно, проте інженери BMW додали механізм подачі звичайної води в двигун нової моделі M4 GTS. І отримали досить  нетривіальні результати – це відразу забезпечило приріст потужності стандартного твінтурбо M4 3.0 з 425 до 493 к. с.

Розробкою системи впорскування займалися фахівці компанії Bosch, тому вона вийшла універсальною і придатною для монтажу на різні машини. З ємності з дистильованою водою рідина подається у впускну камеру через три інжектора. Там вона негайно випаровується, відбираючи частину тепла та охолоджуючи втягуване повітря. Воно стає щільнішим за рахунок збільшення кількості речовини в тому ж обсязі, а ДВЗ якраз краще всього працюють з прохолодним і щільним повітрям – при таких умовах ризик детонації мінімальний.

Примітно, що це зовсім не ноу-хау, а запозичення ідей зі старої інженерної школи, коли намагалася вичавити максимум потужності з двигунів з турбонаддувом. У моделі Oldsmobile Jetfire 1962 року в V8 подавалася суміш метанолу, дистильованої води та антикорозійних присадок. Називалася ця рідина «Turbo Rocket Fuel», але за фактом рішення було «милицею». В ті часи ще не було надійних давачів для запобігання руйнівної детонації, тому систему спроектували так, щоб без заповненого бака з водою турбонаддув просто не запускався – щоб уникнути ризиків.

Суміш води і етанолу, а пізніше метанолу, довго залишалася долею приватних майстрів, любителів тюнінга двигунів та великих потужностей. Сьогодні схожі системи в заводському виконанні можуть запропонувати і Saab, і Porsche, однак використане в BMW M4 GTS рішення від Bosh визнано найбільш перспективним. Не виключено, що воно стане «модним трендом» або навіть стандартом нового покоління ДВЗ.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: