Airbus почне випробування пасажирських дронів в наступному році
19 Липня , 2017
Біологи змусили бактерії обертати мікродвигуни
19 Липня , 2017

Виявлені нові дані в підтримку існування Дев’ятої планети

В 2016 році, через десять років після того, як статус Плутона знизили до карликової планети, дослідники Каліфорнійського технологічного інституту висловили припущення, згідно з яким в нашій Сонячній системі може існувати інша, нова «Дев’ята планета». Про це нібито свідчить гравітаційний вплив невідомого джерела на деякі об’єкти поясу Койпера. Слід розуміти, що як тільки ці дані потрапили в публічний доступ, в наукових колах почались палкі суперечки. Багато хто поставив під сумнів правильність висновків проведених спостережень.

Дослідження триває. Нещодавно пара астрономів Мадридського університету Комплутенсе розповіла про те, що використовувала новий метод дослідження аномалій. На думку вчених, цей метод нівелює будь-яку важливість помилок або помилок у спостереженні, так як спрямований на аналіз впливів на простір, де Дев’ята планета могла б теоретично перебувати. Результати дослідження були опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society (MNRAS).

Кожне небесне тіло, має два так званих вузла орбіти – точок у просторі, де орбіта цього об’єкту перетинає умовну площину Сонячної системи. І в цих точках підвищується ймовірність взаємодії об’єктів з іншими об’єктами, наприклад, тією ж Дев’ятою планетою. Для свого дослідження вчені виміряли відстань між вузлами орбіт 28 відомих транснептунових (ТНО) об’єктів (тобто тих, що перебувають за орбітою Нептуна) і Сонцем. В рамках аналізу з’ясувалось, що вузли орбіт ТНО були згруповані в певному діапазоні відстаней від Сонця, хоча такого бути не повинно.

«Допускаючи, що ТНО за своєю динамікою аналогічні кометам, які входять в гравітаційну взаємодію з Юпітером, ми інтерпретуємо ці результати як ознаку наявності якогось планетарного об’єкту, який активно впливає на них на відстані 300-400 астрономічних одиниць», — говорить автор дослідження Карлос де ла Фуенте Маркос.

«Ми вважаємо, що ті аномалії, які ми спостерігаємо, не можуть пояснюватись якимись звичайними похибками або помилками в спостереженнях».

Зрозуміло, поки немає чітких доказів того, що саме планетарний об’єкт викликає таку аномальну поведінку ТНО. І щоб переконатись в тому, що Дев’ята планета (а, може, і Десята) дійсно існує, нам, можливо, доведеться дочекатись даних з телескопу Джеймса Вебба, який відправлять у космос в жовтні 2018 року.

Якщо нам вдасться відкрити додаткові планети в нашій Сонячній системі, то ця подія не просто змусить нас оновити наші наукові збірки з астрономії. Подібне відкриття допоможе нам вирішити кілька складних астрономічних загадок, які ми не можемо вирішити вже протягом декількох десятиліть. Однією з таких загадок є, наприклад, незвичайний нахил нашого Сонця. Доведеться також переглянути наші моделі подальшої еволюції Сонячної системи.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: