США виводять на орбіту супутники-мисливці за піратами і терористами
4 Грудня , 2018
ВМФ США розробляють перший віртуальний симулятор авіаносця
4 Грудня , 2018

Віртуальний паркан успішно захищає тварин від зіткнень з автомобілями в Австралії

Дуже часто на проїжджій частині та на узбіччях доріг можна зустріти трупи тварин, які стали жертвами зіткнень з автомобілями. Тільки в США за деякими оцінками щорічно на автотрасах під колеса потрапляють до 1 мільйона тварин, тобто, такі інциденти відбуваються приблизно кожні 11,5 секунд. Страждають і люди. В середньому кожен рік від зіткнень з тваринами гинуть до 200 осіб, ще більше отримують травми.

В австралійському штаті Тасманія, одному з кращих в країні за якістю доріг, вчені ведуть розробку віртуального дорожнього огородження, що складається з блоків сигналізації, розташованих на відстані 2,5 метрів від землі, які видають шумові попереджувальні світлові сигнали. Достатній рівень гучності і яскравості напевно відлякає тварини, які будуть неподалік.

В ході трирічних випробувань, завдяки такій віртуальній огорожі, штату вдалося наполовину знизити кількість зіткнень тварин з автомобілями — тобто, зберегти життя приблизно 200 вомбатам, опоссумам та іншим представникам фауни Австралії.

Віртуальні «паркани» виявилися набагато ефективнішими і, що не менш важливо, набагато дешевшими того, що було раніше – дорожніх знаків, швидкісних «горбів» і спеціальних переходів. Такі інноваційні системи легко встановлюються і поширюють свою дію на значні ділянки дороги.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: