Вчені вважають, що підвищення точності вимірювання часу може призвести до появи деформацій простору
24 Березня , 2017
Створено новий тип пам’яті, здатної забезпечити збереження даних протягом тисячі років
24 Березня , 2017

Virtual Singapore – віртуальний полігон, на якому містобудівники можуть обкатувати нові ідеї

Ідея створення у віртуальному просторі цілих міст, які представляють собою гігантські масиви та потоки інформації, далеко не нова, вона неодноразово була основою сюжетів різних науково-фантастичних творів і фільмів. Але нинішні технології тривимірного моделювання, технології віртуальної реальності і зростаюча потужність сучасних обчислювальних систем вже можуть забезпечити перехід вищезгаданої ідеї з розряду наукової фантастики в розряд реально існуючих речей. І “першою ластівкою” у цій справі є проект Virtual Singapore, цифровий архітектурний проект, що дозволяє містобудівникам і фахівцям суміжних галузей перевіряти інноваційні ідеї в режимі прискоренного перемотування”.
Проект Virtual Singapore, в основі якого лежать нові моделі візуалізації даних, є дітищем фахівців Національного дослідницького фонду Сінгапуру (Singapore National Research Foundation), французької компанії Dassault Systemes, що займається розробкою програмного забезпечення, та кількох інших організацій і приватних компаній. Зусилля всіх цих людей спрямовані на створення максимально точної віртуальній копії реального міста, яке”побудоване” з величезної кількості бітів і байтів цифрової інформації. Все вищесказане дуже нагадує добре відому комп’ютерну гру під назвою SimCity, однак, зараз важко навіть визначити ступінь відмінностей у складності та рівні деталізації цих двох видів “віртуальних міст”.
Проект, в рамках якого ведеться розробка симулятора Virtual Singapore, носить назву 3DExperience City і на його реалізацію буде витрачена сума в 73 мільйони доларів. А результатом реалізації даного проекту стане масштабна модель міста, яка зможе працювати в режимі реального часу і в режимі “прискоренного перемотування”. Зовнішній вигляд будинків, будівель і споруд буде максимально відповідати всьому, що знаходиться в реальному місті, кількість жителів міста, їх місцезнаходження в різний час доби, транспорт і всі інші аспекти також будуть відтворені з максимальною правдоподібністю. І, завдяки цьому, фахівці зможуть отримувати доступ до інформації про кількість споживаної окремим будинком енергії, наприклад, одним клацанням миші.

Виртуальный город #2
Накопичення моделлю інформації в режимі реального часу допоможе міським планувальниками і архітекторам наживо побачити результати реалізації своїх планів і нових ідей. А оновлюватись ця модель буде в динамічному режимі, використовуючи дані від величезної кількості камер спостереження, знімків із супутників та інших доступних джерел, які будуть оброблятись спеціалізованими програмами на основі нейронних мереж та технологій штучного інтелекту.
“Сінгапур являє собою самодостатнє місто-державу, в межах якого залишається дуже мало можливостей для нових експериментів і перевірки нових ідей” – розповідає Ніг Сво Йонг (Nig Siau Yong), один з сінгапурських чиновників, “Проект Virtual Singapore звільняє нас від потреби проведення випробувань нових ідей на реальному місті, адже деякі не дуже вдалі речі можуть дуже швидко викликати хаос, відновлення порядку після цього займе тривалий час, та потребує значних зусиль і фінансових витрат”.
І на завершення слід зауважити, що зараз ведуться роботи зі створення цифрових копій та деяких інших великих міст на земній кулі, включаючи Лос-Анджелес і Ріо-де-Жанейро. Однак, проект Virtual Singapore є найбільш складним проектом, крім цього, цифровим “віртуальним” Сінгапуром зможуть користуватись не тільки муніципальні служби, але і фахівці приватних архітектурних, інженерних і транспортних компаній.
“Це віртуальне місто стане першим подібним проектом в світі” – розповідає Бернард Чарльз (Bernard Charles), віце-президент компанії Dassault Systemes, – “Зараз ми починаємо роботи по створенню віртуальних копій деяких інших найбільших міст на Землі. І, хочеться сподіватись, що все це в майбутньому докорінно змінить принципи роботи містобудівників, комунальних та муніципальних служб”.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: