Астрономи збираються вперше побачити своїми очима горизонт подій чорної діри
1 Квітня , 2017
Компанія SpaceX провела успішний повторний запуск і посадку використаної раніше ступені ракети-носія Falcon 9
1 Квітня , 2017

Використання спеціальних полімерів дозволить створювати більш щільні схеми на напівпровідникових кристалах чіпів

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили нову технологію, що дозволяє створювати менші і більш щільні електронні схеми на поверхні кристалів напівпровідникових чіпів, що, в свою чергу, дозволить “зламати перешкоди”, які стоять на шляху збереження закону Гордона Мура. У цій технології використовується шар самозбираного полімеру, що дозволяє отримувати елементи електронних схем, розміри яких істотно менше 10 нанометрів. Крім цього, новий метод є комбінацією декількох методів, які нині широко використовуються в електронній промисловості, а це означає, що чіпи, виготовлені за новою технологією, можуть вироблятися в промислових масштабах, відносно просто і по невисокій вартості.
Виготовлення будь-яких мікрочіпів починається з осадження на спеціально підготовлену основу напівпровідникових матеріалів різних типів. При цьому, відповідні елементам електронних компонентів, формуються на поверхні чіпа за допомогою технології, яка називається літографією. Крім цього, електричні та електронні властивості деяких ділянок осадженого матеріалу змінюються шляхом висвітлення цих ділянок ультрафіолетовим світлом. І, чим менші елементи електронних компонентів можна виготовити за допомогою використаних у виробництві способів, тим більшу кількість компонентів можна розмістити на одиниці площі поверхні чіпа, і тим швидший, потужніший і ефективніший буде цей чіп.
“Розробники чіпів весь час прагнуть до виготовлення все менших і менших елементів” – розповідає Карен Глісон (Karen Gleason), провідна дослідниця, – Але починаючи з деякого моменту,  подальше зменшення розмірів стає дуже дорогим”.

Ключовим моментом нової технології, розробленої в Массачусетському технологічному інституті, є полімерний матеріал, що відноситься до класу так званих блок-кополімерів (block copolymer). Перед його використанням, поверхня чіпа попередньо обробляється електронним променем, який формує на цій поверхні необхідні образи. Після нанесення шару полімеру за допомогою поширеного методу осадження з пароподібної фази, цей полімер зміцнюється лише на поверхні, раніше активованих ділянок, формуючи ланцюги, що складаються із суміші двох видів полімерних ланцюжків.
Полимерные линии
За рахунок самостійного формування полімерних ланцюжків, виходить вельми дивовижний “фокус”, кожній базовій лінії, отриманій шляхом обробки чіпа електронним променем, відповідають чотири окремих паралельних полімерних лінії, що дозволяє зменшити розміри елементів і збільшити щільність електронної схеми в чотири рази.
Існують і інші методи, що дозволяють отримувати лінії порівнянної товщини на поверхні кристалів чіпів. Але новий метод використовує недорогий полімерний матеріал, що підходить для умов масового виробництва і тому він більш життєздатний з економічної точки зору.
“Можливість створення за допомогою полімерного матеріалу елементів і компонентів, розміри яких не перевищують 10 нанометрів, є найголовнішим завданням нинішньої налузі нановиробництва” – розповідає Джоерг Лехенн (Joerg Lahann), професор Мічиганського університету, – “Якість і надійність нового процесу відкриває перед нами масу нових галузей його застосування для створення настільки надмініатюрних пристроїв, про що можна і не мріяти,  при використанні традиційних технологій”.
Ключові слова:
Чіп, Кристал, Елемент, Компонент, Схема, Розмір, Щільність, Закон, Гордон, Мур, Полімер, Літографія, Виробництво
Першоджерело
Інші новини по темі:

  • Технологія нанопечати рідким металом може зробити революцію в області …
  • Самособирающиеся мікросхеми – нова технологія виробництва напівпровідників …
  • Нова технологія мікроскопії полегшить розробку та забезпечить контроль вироб …
  • Масове виробництво гнучкої електронної апаратури стає ближче до діючих …
  • Чіпи на сонячній енергії дозволять скасувати акумуляторні батареї.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: