Великий Адронний Колайдер отримає модернізовані чіпи для своїх детекторів
24 Квітня , 2018
Airbus A350-900 для наддалеких перельотів здійснив перший політ
25 Квітня , 2018

Відпрацьована олія вирішить проблему збирання розливів нафти

XXI століття неодмінно пройде під девізом «переробки і повторного використання» всього, інакше людство ризикує швидко втопити планету в смітті. Про те, яких висот можна досягти, дотримуючись цієї концепції, показує нова розробка міжнародної команди вчених, які продемонтстрировали, як одне сміття можна використовувати для збирання та утилізації іншого.

Мова йде про полімер, який ляже в основу нового сорбенту для збирання розлитих нафтопродуктів. Полімер складається з наступних компонентів: відпрацьована олія, хлорид натрію і сірка. Перше легко знайти в кухні будь-якого фаст фуду, друге – звичайна сіль, а сірки в надлишку знаходиться в сірководні, який вважається побічним продуктом при видобутку самої нафти.

Так як олія і сірка гідрофобні, полісульфідний полімер на їх основі ефективно відштовхує молекули води. І якщо пропустити через такий матеріал суміш води і розлитих в ній вуглеводнів, вона розділиться на складові – відбудеться свого роду фільтрація. Залишається лише надати полімеру форму пористої губки, яка буде вбирати розлиту рідину, віддаючи назовні відносно чисту воду.

Альтернативний спосіб застосування сорбенту у вигляді гранул, які можна розсипати з повітря, нейтралізуючи великі площі розливу нафтопродуктів. У полімера поки немає власної назви, але на його основі може бути створено новий клас сорбентів. Дешевих, ефективних, які допомагають вивести питання переробки та утилізації відходів різних галузей на якісно новий рівень. Саме те, чого потребує світ.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: