Синтетичний спинний мозок вирішить проблему паралічу
18 Вересня , 2017
Рекорд з набору висоти для польотів без двигуна
18 Вересня , 2017

Вченим CERN вперше вдалося зареєструвати і виміряти параметри енергетичних переходів атомів антиводню

Групі вчених, що працюють в рамках програми ALPHA Європейської організації ядерних досліджень CERN, вперше в історії науки вдалося зареєструвати і виміряти параметри переходу атомів антиводню з енергетичного стану в стан 1S 2S і навпаки. Перехід атомів з одного енергетичного стану в інший проводився шляхом реєстрації спектроскопічних змін, а точність проведених вимірів становить одну мільярдну частку відсотка.
“Наші спостереження і зроблені обчислення є однією з важливих частин програми по дослідженню антиречовини, проведеної співтовариством ALPHA” – розповідає доктор Кріс Расмуссен (Dr Chris Rasmussen), – “А розроблена нами методика вимірювань дозволить проводити вимірювання різних характеристик атомів антиматерії з безпрецедентним на сьогоднішній день рівнем точності”.
Фізична реалізація експериментів з атомами антиматерії ускладнюється тим, що існуючі пастки антиречовини можуть забезпечити надійне утримання лише невеликої кількості антиатомів, не більше двох десятків на практиці. Така мала кількість атомів накладає підвищені вимоги до використовуваної вимірювальної апаратури, якій доводиться мати справу з сигналами, майже прихованими в фонові шуми і перешкоди.
Учені CERN провели цілий ряд обчислень і розрахунків математичних моделей для того, щоб визначити найкращий метод для проведення високоточних вимірювань, в яких враховується мала кількість досліджуваних атомів антиматерії. І після цього, у відповідності з розробленими методами вимірювання були створені відповідні вузли та вхідні ланцюги вимірювальної апаратури.
Точність, з якою вимірюються характеристики і параметри енергетичного стану атомів звичайного водню, складає на сьогоднішній день близько 10-15 відсотка. Вчені всіма силами прагнуть досягти такої ж точності і при вимірюванні характеристик атомів антиводню. А в разі успішного отримання даних, що мають подібну точність і стосуються атомів речовини і антиречовини, водню і антиводню в даному випадку, вчені зможуть знайти відповіді на деякі з фундаментальних питань.
“У наших дослідженнях ми прагнемо до того, що б з найбільшою точністю порівняти характеристики водню і антиводню” – розповідає професор Нільс Медсен (Niels Madsen), – “Це дозволить нам відповісти на головне питання сучасної фізики, чому у Всесвіті практично не спостерігається антиречовина, незважаючи на те, що в момент Великого Вибуху речовина і антиречовину утворились в рівних кількостях”.

Першоджерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: