ВМФ США розробляють перший віртуальний симулятор авіаносця
4 Грудня , 2018
Створено перший у своєму роді магнітний діод
5 Грудня , 2018

Вчені знайшли спосіб, як приборкати енергію термоядерного синтезу

Одним з найбільш перспективних напрямків в ядерній енергетиці є тип реактора, який називається токамак. У ньому використовуються дуже потужні магнітні поля, за допомогою яких усередині спеціальної тороїдальної камери (у формі порожнистого бублика) утримується нагріта плазма. Одна з проблем полягає в тому, що плазма всередині камери розігрівається до колосальних значень – мільйонів градусів Цельсія. Такі температури можна зустріти, наприклад, біля корони Сонця. Фізики з Великобританії заявляють, що знайшли безпечний спосіб охолодження розпеченої до мільйона градусів плазми. Про це повідомляє інформаційне видання Рейтер.

Нова система, розроблена вченими з Управління з атомної енергії Великобританії, використовує перевірений підхід: плазма всередині токамака рухається по довшому шляху, що призводить до її значного охолодження. Після цього вона вступає в контакт з так званою «жертовною стіною». Вчені поки не розголошують склад матеріалу, з якого виготовлений цей блок. На даний момент відомо лише те, що під впливом плазми він згодом руйнується, тому через кожні кілька років його потрібно буде замінювати.

Дослідники сподіваються, що перші випробування нової випускної системи будуть проведені на експериментальному французькою реакторі ITER, будівництво якого ведеться зараз. Міжнародна команда, яка працює над будівництвом реактора, запуск якого запланований на 2025 рік, сподівається, що установка стане першим в історії реактором для виробництва чистої енергії. Його запуск стане значним кроком у бік практичного виробництва і використання термоядерної енергії.

Іен Чепман, виконавчий директор Управління з атомної енергії Великобританії зазначив в інтерв’ю Рейтер, що енергія «гарячого» синтезу несе в собі величезний потенціал. При цьому введення в експлуатацію таких реакторів планується протягом кількох років, а не десятиліть, як більшість могла би подумати.

«Ми націлені на комерціалізацію потужності термоядерного синтезу. Він володіє неймовірним потенціалом. Не буде радіоактивних відходів з великим періодом напіврозпаду, не буде викидів СО2 в атмосферу — тільки екологічно чисте виробництво. Це чудова ідея, але нам ще доведеться попрацювати над її реалізацією», — прокоментував фізик.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: