Шини reTyre дадуть велосипеду набір змінних покришок на всі випадки життя
5 Червня , 2018
Кондиціонер для мотошоломів BluArmor забезпечить прохолоду під час літніх поїздок
7 Червня , 2018

Вчені виявили новий магнітний хімічний елемент

Відкриття, зроблене експериментальним шляхом дослідниками з університету Міннесоти, демонструє те, що хімічний елемент рутеній (Ru) є четвертим хімічним елементом, що володіє унікальними магнітними властивостями при кімнатній температурі. До останнього часу людям були відомі лише три стабільних магнітних елемента, залізо (Fe), кобальт (Ко), нікель (Ni) і, частково, гадоліній (Gd), який втрачає магнітні властивості при температурі вище 8 градусів Цельсію. Виявлення нового магнітного матеріалу може призвести до розробки нових типів датчиків, пристроїв зберігання, обробки інформації і маси інших електронних та електромеханічних пристроїв.
В основі даного відкриття лежать деякі теоретичні передбачення, для реалізації яких вчені з Міннесоти розробили метод “вирощування” кристалів рутенію, що мають чотирикутну форму решітки, а не шестикутну, яку має цей елемент в своєму природному вигляді. І саме ця чотирикутна форма рутенію, сформованого у вигляді тонкої плівки, демонструє яскраво виражені феромагнітні властивості при кімнатній температурі.

Дослідники вважають, що своїм відкриттям вони відкрили шлях для фундаментальних досліджень магнітних властивостей рутенію. Рутеній особливо цікавий тим, що він хімічно інертний, він дуже стійкий до окислення. Крім цього, його магнітні властивості повинні мати високу термічну стабільність, що робить цей матеріал підходящим кандидатом на використання в пристроях магнітного запису інформації наступних поколінь. І саме зараз вчені займаються дослідженнями цієї унікальної властивості рутенію.
Крім традиційних технологій, в яких використовуються магнітні властивості матеріалів, поява нового магнітного матеріалу може зіграти важливу роль для подальшого розвитку ряду нових напрямів, таких, як спінтроніка. Цьому сприятиме те, що технології вирощування тонких плівок і створення наноструктур вже дійшли до того рівня, який дозволяє виробляти матеріали, що мають унікальні властивості, яких не мають ці ж матеріали природного походження.
“Ми раді, що нам вдалося знайти четвертий магнітний хімічний елемент” – пишуть дослідники, – “Це було захоплюючою і дуже складною проблемою. Нам знадобилося близько двох років для того, щоб знайти правильний метод вирощування кристалів рутенію. І, можливо, рутеній стане далеко не останнім магнітним матеріалом, який ми побачимо в найближчому майбутньому”.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: