Air France планує використовувати систему розпізнавання осіб замість посадкових талонів
17 Липня , 2019
Космічний корабель Starship для польотів на Марс загорівся під час випробувань
18 Липня , 2019

Вчені відкрили ще одну властивість світла

Група дослідників з декількох наукових установ Іспанії та США виявила нову властивість світла, про яку не було відомо раніше. Ця властивість дістала назву “само-обертаючий момент світла” (light-self-torque), і його відкриття містить великий потенціал для багатьох галузей науки та техніки, таких як комунікації та відображення інформації, в яких світло грає головну роль.
Вчені вже давно знають багато властивостей світла, такі, як довжина хвилі, поляризація і т. п. Світло, викривлене особливим чином, може набувати додаткові властивості, такі, як кутовий момент. Промені світла, кутовий момент яких має сильно структуровану природу, отримують ще одну властивість, що називається орбітальним кутовим моментом (orbital angular momentum, OAM), такі промені світла називаються вихровими променями. Вони являють собою щось типу спіралі, що обертається навколо центру променя, а при їх проектуванні на плоску поверхню з’являється пляма світла у формі тора.
Дослідники експериментували саме з вихровими променями, коли вони виявили, що деякі з них ведуть себе так, як не було помічено ніколи раніше. Під час експерименту промені двох лазерів націлювалися на “хмару” газоподібного аргону. Ця хмара виступала в ролі свого роду оптичного суматора, що виконує додавання двох променів, які виходили з хмари у вигляді одного вихрового променя світла.
Відзначимо, що єдиний вихровий промінь виходив з газової хмари в тому випадку, коли світло двох лазерів було синхронізоване, кутовий момент двох променів має бути однаковий в максимальному ступені. Після того, як вчені почали поступово розсинхронізовувати промені світла двох лазерів, на виході з’явився промінь, схожий на спіраль зі змінним кроком. Коли цей промінь був спрямований на плоску поверхню, він створив пляму, схожу за формою на півмісяць.
Провівши аналіз отриманих результатів, учені прийшли до несподіваних висновків. Як виявилося, фотони в передній частині променя рухаються навколо його центру з меншою швидкістю, ніж фотони в задній частині променя. І це є наслідком наявності у світла властивості, що, як згадувалося вище, отримала назву “самообертаючий момент”. І, вельми цікавий той факт, що навіть вчені-теоретики не висували раніше припущень про можливість існування такої властивості світла.
Вчені припускають, що знайдена ними властивість світла може бути використана в технологіях модуляції кутового моменту, які подібні технологіям частотної модуляції радіохвиль, що використовуються в комунікаційному, телевізійному та радіо – обладнанні. Більше того, пристрої, що виконують таку модуляцію, можуть бути дуже маленькими, що дуже важливо в світлі постійного руху в бік мініатюризації електронного та оптичного устаткування.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: