Американська корпорація Jabil Circuit будує ще один завод електроніки під Ужгородом
12 Січня , 2019
Де і як Tesla проводить зимовий тест-драйв своїх моделей
13 Січня , 2019

Вчені навчилися ідентифікувати бактерії, що генерують електрику

Деякі бактерії вміють генерувати електричну енергію, і вчені мають намір використовувати їх незвичайну властивість для створення електрохімічних паливних пристроїв і очищення стічних вод. Як правило, незвичайні бактерії існують в середовищах з низькою концентрацією кисню — наприклад, глибоко в шахтах і навіть всередині живих організмів. Раніше для їх виявлення потрібно було вирощувати великі партії клітин і руйнувати їх, але дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили мікрорідинний чіп, здатний легко виявляти бактерії, що виробляють електрику.

Так як ці мікроорганізми змушені жити в місцях з малою кількістю кисню, вони виробили особливу форму дихання. В їх клітинах генеруються електрони, які переносяться в зовнішнє середовище завдяки процесу, що називається позаклітинним перенесенням електронів (вторинного поліетилену). Згодом вони можуть використовуватися для формування паливного елемента, що генерує електрику.

Такі бактерії в 2018 році були знайдені вченими із США та Швеції. Вони виявили, що Enterococcus faecalis, Listeria monocytogenes і лактобактерії, які беруть участь у процесі ферментації йогуртів, виробляють електрони так, як описано вище. Тоді вчені стверджували, що знайдені бактерії можуть бути використані для створення антибіотиків проти різних кишкових інфекцій.

Якщо раніше для пошуку таких бактерій було необхідно вирощувати клітини і розкривати їх для вивчення білків, то тепер процес займає набагато менше часу. Спеціальний чіп MIT нагадує пісочний годинник і проводить бактерії через канал з електричним полем. В ньому виникає явище, відоме як електрофорез, коли частинки можуть зупинятися і відштовхуватися в залежності від наявності або відсутності електрохімічної активності. Таким чином, вчені можуть легко розділити звичайні бактерії від тих, які вміють виробляти електрику.

Доцент кафедри машинобудування MIT Каллен Буї поділився, що недавні дослідження виявили можливість існування набагато більшого спектру бактерій, що виробляють електрику. Так як це може бути не просто невелика жменька мікробів а щось більше, створений ними інструмент може бути набагато важливішим для науки, ніж здається.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: