11 грандіозних мегапроектів сучасності
16 Травня , 2018
Новий антирадіаційний жилет перевірять в рамках першої місії до Місяця
16 Травня , 2018

Вчені надрукували на 3D-принтері складні біологічні тканини

Група вчених розробила унікальний 3D-принтер, завдяки якому став можливим друк матеріалів, максимально наближених по своїй структурі до живих тканин організму. Вже зараз за їх допомогою можна вивчати різні види ракових захворювань, без ризику зашкодити пацієнтам.

Живі тканини — неймовірно складні структури, тому створення їх штучних версій вимагає делікатної роботи та співпраці безлічі фахівців. Вчені сподіваються, що спеціально адаптований під «живий» друк 3D-принтер допоможе їм розробити біоматеріали нового покоління. Можливість створювати тканини, які хоча б віддалено нагадують реальні структури людського тіла, стане справжнім проривом у медицині і, зокрема, практично позбавить вчених необхідності тестувати нові методики та препарати на живих істотах.

Алі Хадемхоссейні (Ali Khademhosseini) з UCLA, який очолив нове дослідження, розповів у прес-релізі, що новий підхід передбачає розробку нових біосумісних структур з різних матеріалів. У 3D-принтера є дві ключові особливості, які роблять його унікальним. По‑перше, це мікросхема, виготовлена за індивідуальним замовленням, яка контролює потоки рідин всередині мікроканалів. Вона поділена на декілька секторів, кожен з яких відповідає за друк з певного матеріалу. По‑друге, це складний масив з більше ніж мільйона крихітних дзеркал, кожне з яких може обертатися незалежно від інших.

Система дзеркал необхідна для процесу, відомого як «автоматизований стереолітографічний біопринтинг». Мікродзеркала направляють світло на друковану поверхню, формуючи світлові контури тривимірного об’єкта. Але світло потрібне не лише для створення контурів: УФ-випромінювання провокує зміну молекулярних зв’язків в матеріалах, що веде до їх трансформації: гідрогелі з рідких і напіврідких станів моментально твердіють, формуючи необхідну структуру.

Хадемхосейні розповів про те, що його група успішно випробувала чотири різних речовини для друку, але на практиці 3D-принтер може використовувати і будь-які інші. Випробування починалися з простих геометричних фігур, однак поступово вчені збільшували складність об’єктів, змушуючи машину друкувати фрагменти м’язових і сполучних тканин. Коли і ця частина експерименту завершилася успіхом, дослідники створили імітацію пухлини з мережею кровоносних судин — досить непросте для сучасного 3D-принтера завдання. Вже зараз отримані в результаті друку тканини можуть бути використані в якості біомоделей для вивчення різних типів ракових захворювань.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: