Запуск першої китайської космічної вантажівки пройшов успішно
1 Травня , 2017
Інфрачервоний інструмент, створений для найбільшого в світі “сонячного” телескопу, “побачив” свої перші промені світла
1 Травня , 2017

Вартість і терміни окупності приватних сонячних станцій допоможе розрахувати онлайн-сервіс Odessasolar

Вже більш ніж два роки в Україні діє «зелений» тариф, згідно з яким, заробляти на вітряних і сонячних установках може будь-який власник приватного будинку (і навіть квартири) і на сьогоднішній день кількість домашніх СЕС вже перевалила за тисячу. Але далеко не всім українцям відомі всі переваги і потенціал створення приватних електростанцій, а багато хто сумнівається в їх вигоді через високі ціни на обладнання, також не завжди просто розрахувати термін окупності такої установки.

Відповісти на всі ці питання за допомогою простого і безкоштовного онлайн-сервісу запропонувала команда ентузіастів з Одеси і створила сайт Odessasolar, який допоможе розрахувати ефективність установки домашньої сонячної електростанції.

Онлайн-калькулятор дозволяє власникам домогосподарств і мешканцям багатоквартирних будинків розрахувати вартість устаткування, потенціал виробництва електроенергії і термін окупності СЕС, завдяки підключенню до «зеленого» тарифу. Зараз сервіс працює тільки для Одеси, географічне положення якої дає можливість отримувати енергію сонця і перетворювати її в електрику з високою ефективністю.

Щоб скористатися Odessasolar, необхідно обрати будівлю на карті, визначити тип будинку, після чого, виходячи зі співвідношення площі даху будівлі і корисних коефіцієнтів, програма розрахує усі параметри, починаючи від необхідних інвестицій і закінчуючи термінами їх повернення.

Як зазначають розробники проекту, обчислення засновані на коефіцієнті сонячної інсоляції, ККД сонячних панелей, встановленому «зеленому тарифі» для фізичних і юридичних осіб та процентною ставкою кредитування і виводяться за рік.

Алгоритм розрахунку враховує наступні параметри:

  • – вартість обладнання на один квадратний метр,
  • – загальну корисну площу,
  • – кількість виробленої енергії з квадратного метра, згідно коефіцієнту сонячної інсоляції,
  • – продуктивність на рік (кВт*год) від обраної площі,
  • – термін окупності (років),
  • – дохід / економію,
  • – економію CO2 (порівняно із середнім об’ємом викидів CO2 при виробництві 1 кВт-год електроенергії, тепловою електростанцією),
  • – відсоткову ставку кредитування (при наявності).

домашняя электростанция - выгодно или невыгодно?

Як відзначає розробник Odessasolar Михайло Панченко, враховані параметри дозволяють отримувати максимальну точність розрахунку, проте кінцеві результати все ж є усередненими і дають загальне уявлення про потенціал генерування електроенергії з енергії сонця в приватному секторі. «Питання розвитку альтернативних джерел енергії сьогодні стають гостро актуальним, – зазначає фахівець. – При цьому рівень обізнаності та зацікавленості серед населення залишається вкрай низьким».

Як розповів Панченко, ідея створення сервісу оцінки потенціалу сонячних панелей виникла ще в 2013 році, коли актуалізувалося питання зеленого тарифу. «Хлопці з Evolution studio допомогли реалізувати ідею технічно, аудиторією проекту були визначені приватні домоволодіння і ОСББ (тариф для них різний)», — пояснив він. Але потім через нестабільну ситуацію в країні і відсутність політичної волі навести порядок у сфері, проект законсервували, хоча технічна частина була повністю готова вже в 2015 році.

«Бета-тестування триватиме близько трьох місяців, – зазначають розробники. – Цей період дозволить оцінити потенціал залучення, отримати відгуки і зауваження фахівців, щоб внести при необхідності зміни в алгоритми розрахунку».

З часом розробники планують запустити аналогічний калькулятор для Дніпра, Львова, Києва та інших міст України. «Ми зацікавлені в залученні партнерів із галузі альтернативної енергетики або фінансового сектора, який розвиває кредитні продукти в цій сфері, – зазначає Михайло Панченко. – Разом ми змогли б охопити і інші міста».

Нагадаємо, в минулому році підприємець з Чернівців запустив онлайн-сервіс пошуку по Україні монтажників сонячних батарей.

Джерело: ain.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: