Amazon почала польові випробування своїх роботів доставки Scout
24 Січня , 2019
Новітня лазерна технологія дозволить передавати секретні звукові повідомлення
26 Січня , 2019

В Україні за три роки може з’явитись завод з виробництва ядерного палива

Україна отримала дозвіл американської Westinghouse на використання технології виробництва ядерного палива при будівництві заводу. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

За останні три роки Україна почала будівництво чотирьох ядерних об’єктів. Один з них – завод з виробництва ядерного палива. Ми отримали згоду від Westinghouse на використання її технології, і буквально через три роки можемо повністю добудувати цей завод “, – сказав він, виступаючи під час години запитань до уряду.

“Тобто за межами України залишиться лише збагачення урану, яке ми здійснювати не можемо, оскільки втратили статус ядерної держави”, – додав він.

За словами міністра, Україна поступово скорочує поставки ядерного палива з Росії та нарощує із США.

За даними Міненерго, на сьогодні Westinghouse поставила в Україну 45% ядерного палива від загального обсягу поставок, тоді як 2016 року цей показник був на рівні 15%. Решта 54% припадають на Росію, відзначили Насалик.

На сьогодні технологією виробництва палива для реакторів типу ВВЕР, якими обладнані українські атомні електростанції мають тільки компанії Westinghouse і російська ТВЕЛ.

Раніше Україна планувала побудувати завод з виробництва ядерного палива на основі технології російської паливної компанії ТВЕЛ. Завод планувалося побудувати в Кіровоградській області.

Для його реалізації було створено ПрАТ Завод з виробництва ЯП, в якому українському держконцерну Ядерне паливо належало 50% + 1 акція, а російському ТВЕЛ – 50% – 1 акція. Передбачалося, що завод запустять вже в 2015 році. Вартість проекту оцінювалася в $ 450 млн. Однак згодом проект був заморожений у зв’язку з тим, що в 2016 році Держінспекція ядерного регулювання України не видала ПрАТ ліцензію на будівництво заводу.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: