Співробітникам шведської компанії вживляють підшкірні мікрочіпи
9 Квітня , 2017
Daimler і Bosch, разом, створять безпілотні авто для каршерінгу
9 Квітня , 2017

В Україні хочуть запровадити «зелені» бонди для фінансування «зелених» проектів

Введення в Україні випуску «зелених» бондів як інструменту реалізації проектів з відновлюваної енергетики стало основною темою першого Українського форуму з кліматичних фінансів, який відкрив 5 квітня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Виступаючи, голова агентства зазначив, що Україна, як і інші країни-підписанти Паризькї угоди, взяла на себе зобов’язання створити сприятливі умови для інвестування в проекти зі скорочення викидів парникових газів. Це, в свою чергу, потребує ефективних механізмів залучення капіталу в «зелені» проекти. Мова йде про випуск «зелених» бондів.

«Ми рухаємось у правильному напрямку, але нам потрібні нові інструменти для реалізації «зелених» проектів і, в першу чергу, фінансові. Тому випуск «зелених» бондів є вдалим прикладом фінансування проектів «чистої» енергетики. В цьому питанні Держенергоефективності зацікавлено працювати пліч-о-пліч з Міністерством фінансів України, представниками муніципалітетів, потенційними інвесторами, щоб створити як нормативно-правові, так і організаційні шляхи випуску зелених бондів в Україні», – підкреслив Савчук

Як зазначили учасники форуму, після багатьох досліджень стало зрозуміло, що «зелені» фінансові інструменти при правильному цільовому використанні, можуть вирішити багато проблем, у тому числі: розширення фінансування проектів у сфері енергетики, зміцненні економічного потенціалу країни, подальшу інтеграцію в глобальне економічне середовище. Ці процеси вирішуються за рахунок переходу на «зелені» інвестиції, інструментом яких є «зелені» облігації (бонди).

Перспективи впровадження «зелених» облігацій представив Мануель Адамамні – керуючий партнер «Climate Bond Initiative», міжнародної організації, яка займається залученням «зелених» інвестицій по всьому світі.

Довідка: «Зелена облігація – це борговий інструмент, кошти від продажу якого спрямовуються виключно на фінансування «зелених» проектів. Головним критерієм таких проектів є їх екологічне спрямування.

Джерело: saee.gov.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: