Lockheed Martin створила повнорозмірний прототип житлового модуля навколомісячної станції Gateway
17 Березня , 2019
“Соняшники”-генератори від IBM переретворюють 80% сонячної енергії
21 Березня , 2019

В Туреччині будуть збирати енергію вітру прямо на дорогах

Вітрова енергетика займає досить важливе місце в балансі глобальної «зеленої» генерації, але досі турбіни встановлювались в основному в прибережних зонах, де вітер постійний і сильніший. Турецька компанія Deveci Tech принципово змінила підхід до питання, показавши, що збирати вітрову енергію можна прямо на вулицях міст або міжміських трасах.

Інженери зі Стамбула створили вертикальну вітрову турбіну ENLIL (на честь месопотамського бога вітру і штормів), яка працює від повітряних потоків, створюваних рухом автотранспорту. Завихрення від машин і автобусів змушують вітряк обертатися ще сильніше, а вертикальне розташування довгих лопатей забезпечує максимальне захоплення потоку.

Турбіни Enlil займають небагато місця на землі, легкі в збиранні-розбиранні та експлуатації, кажуть в компанії. Сонячна панель, яка закріплена у верхній частині корпуса вітряка, додатково забезпечує використання відновлюваної та чистої енергії сонця, а вбудовані давачі контролюють рівень СО2 над проїжджою частиною. Потужність тестованих установок становить 1 кВт*год.

Аеродинамічний профіль лопаток турбіни, при якому задня частина більше вигнута, ніж передня, забезпечує оптимальне розкручування гвинта: захопивши навіть невелике завихрення повітря від проїжджаючої повз машини, він розкручується з наростаючою амплітудою, виробляючи нові завихрення вже рухом своїх лопатей.

Вітрова турбіна Enlil підключена до генератора, і вироблена енергія може надходити в мережі або зберігатися в акумуляторах до моменту, коли вона знадобиться. Крім узбіч трас та залізничних шляхів такі турбіни можна встановлювати на набережних, дахах будинків і в парках. Але за словами розробників, розташування поруч зі жвавим трафіком оптимальне, оскільки практично безперервний потік машин забезпечує безперебійну роботу установки.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: