Graphcore розробила революційні чіпи на базі обчислювальних графів
24 Грудня , 2018
Створено біорозкладаний пластик, при виробництві якого взагалі немає відходів
26 Грудня , 2018

В Стенфорді створили «штучні легені», які перетворюють воду в паливо

 

Команда дослідників зі Стенфордського університету опублікувала результати випробування експериментальної установки для вироблення водню. Вихідною сировиною у ній служить звичайна вода, а відрізняє цю технологію принцип роботи, який скопійований з людських легенів. Це простіше, ефективніше і дешевше традиційних методів генерації даного газу.

Вчені скопіювали з легенів конструкцію мембрани для розділення газів, тільки в даному випадку з вихідної суміші витягується не лише кисень, але і водень, які разом утворюють паливну суміш. Для підвищення ефективності розщеплення води використовуються електрокаталізатори з платини і золота, сам процес ініціюється при подачі в рідину електричного струму. Родзинка – в конструкції мембрани.

Геометрія відіграє ключову роль, говорять автори дослідження. Вони нанесли на одну сторону полімерної плівки товщиною 12 нанометрів шар металевих каталізаторів, а на іншій створили серію пор. Вони занадто маленькі для проходження молекул води, але молекули газу проходять вільно, і, завдяки каталізаторам, весь процес прискорюється в рази, вимагаючи на 32 % менше витрат енергії, ніж при використанні типових мембран з вуглецю.

Плівку згорнули в подобу мішечка і помістили у воду, тепер все вироблене водневе паливо буде накопичуватися всередині. Завдяки спеціальній формі поверхні мембрани на ній в процесі не утворюються бульбашки, реакції протікають рівномірно, тиск змінюється поступово і практично відсутній знос каталітичного шару – втрати 3 % після 250 циклів проти 74 % після 70 циклів у вуглецевих мембран. Тепер вченим потрібно придумати, як зробити цю систему комірчастою, за аналогією з тими ж легенями людини.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: