Придбати гнучкі фотоелектричні панелі за ціною $10 за 1м2 можна буде через 3 роки
17 Травня , 2017
Найбільший і найпотужніший у світі рентгенівський лазер починає виробляти перші імпульси
17 Травня , 2017

В Стенфорді розробили біорозкладані і гнучкі електронні мікросхеми

Розчинна електроніка може стати в нагоді в самих різних ситуаціях. З її допомогою можна створювати підшкірні медичні імпланти, які після проходження курсу лікування просто безслідно зникнуть без будь-яких втручань. Хороші були б трекери для досліджень дикої природи — дуже сучасно і екологічно. Над цим і працювала група стендфордських вчених, яка після кількох спроб змогла, нарешті, розробити гнучку біорозкладану мікросхему.

Дослідженням керує Чженан Бао, яка раніше розробила з колегами гнучкі електроди для підшкірних медичних імплантів. Матеріал відмінно гнувся, при цьому був дуже міцним і еластичним, але розкладатися не вмів — цей недолік сильно обмежував його застосування. Та й після використання він міг завдати шкоди навколишньому середовищу. Тому, незважаючи на складності, Чженан Бао продовжила дослідження.

Крім самої електронної плати, вони створили і спеціальну підкладку, яка теж вміє розчинятись разом з самою мікросхемою під впливом слабкої кислоти. Наприклад, лимонної або оцтової.

До створення багатошарових плат, зрозуміло, ще дуже далеко, але напрацювання вчених вже дозволяють робити прості мікросхеми, які відмінно проводять струм і зберігають свої властивості при багаторазовому згинанні.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: