Шотландський “стартап” почав будівництво пластикових доріг (відео)
16 Травня , 2017
BYD випустила електричний сміттєвоз, здатний економити $13 000 на рік
16 Травня , 2017

В Оксфорді створили штучну сітківку з м’якого біоматеріалу

Існуючі в даний момент імпланти не так гарні, як би того хотілося. Використовувати для їх виробництва тверді матеріали небезпечно, адже їх властивості не найкращим чином позначаться на здоров’ї пацієнта. Тому дослідники з університету Оксфорду вирішили створити м’яку штучну сітківку з біорозкладаних і натуральних матеріалів. При їх використанні ризик відторгнення організмом мінімальний, і пригоюватись вони мають набагато краще.

Вчені виготовили сітківку з гідрогелю та білку клітинних мембран. Білки реагують на світло і за допомогою основи з гідрогелю стимулюють нейрони ока, повідомляє Science Daily. Поки сітківка забезпечує лише монохромне зображення, але її розробка ще не завершена. Напевно, в майбутньому розробники зможуть домогтися найкращих результатів.

Зараз сітківку вже протестували в лабораторії, а незабаром планують продовжити дослідження, щоб вирішити проблему з передачею кольору. Після цього її почнуть випробовувати на тваринах і, якщо все піде добре, у майбутньому спробують трансплантувати і людям.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: