Hyundai ставить на електромобілі: Kona і Genesis з запасом ходу 500 км стануть першими
19 Серпня , 2017
Microsoft будує планер зі штучним інтелектом, який зможе літати “вічно”
19 Серпня , 2017

В Китаї навчаються прибирати сміття з ЛЕП лазерною гарматою

Кілька місяців тому в одній з китайських провінцій робітники використовували комерційний мультикоптер, щоб зняти уламки з високовольтних проводів, не піддаючи ризику життя людей. Це великий прорив – ЛЕП, як і все в цьому світі, потребує регулярного чищення, але їх чистка завжди створювала масу труднощів. Тому в Китаї помізкували і запропонували досить радикальний спосіб.

Технологія військова, але навмисне погіршена, деградована, щоб люди зі шкідливими помислами не захотіли викрасти гармату і використовувати зі злими намірами. Вона дійсно страшна – це кіловатний CO2 лазер, якому потрібне потужне джерело енергії і громіздкий блок охолодження. Промінь в прямому сенсі спалює сміття, що повисло на проводах ЛЕП, чудово справляється з папером і багатьма видами пластику.

Лазерная пушка

З чуток, прототип гармати мав настільки небезпечні побічні ефекти, що для роботи з ним використовувались спеціальні скафандри, а найменший отвір у захисті загрожував людині смертю. Нова версія більш гуманна, проте ніхто не береться прогнозувати, що буде з бідолахою або стороннім предметом, який опиниться на шляху променя лазера. Гармата може стріляти в будь-якому напрямку, куди спрямуєш, але цілитись потрібно дуже ретельно і важко уявити, як її використовувати в районах зі щільною забудовою.

Ще один фактор ризику – промінь лазера може зачепити літак, який летить так високо, що оператор гармати його просто не помітить. Навряд чи це зіб’є повітряну машину, як лазер ППО збиває ракету, але може створити серйозні проблеми, якщо під опромінення потрапить пілот. Навіть іграшкова лазерна указка визнана небезпечною для пілотів, що вже говорити про кіловатний лазер. А адже в небі, на траєкторії променя, можуть виявитись і інші об’єкти.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: