Армія США розробляє технологію швидкого 3D-друку бронежилетів
22 Липня , 2019
Вченим вперше вдалося зафіксувати явище квантової заплутаності
23 Липня , 2019

В Європі почалася розробка місячних цеглин, здатних накопичувати енергію

 

Європейське Космічне Агентство замовило серію досліджень в рамках розробки технології виготовлення будматеріалів з місячного реголіту. Сьогодні зрозуміло, що просто змішати пил і грунт з цементом мало – «місячні цеглини» повинні виконувати багато нетипових функцій. Нове дослідження присвячено питанню: чи можна за їхньою допомогою акумулювати енергію Сонця протягом місячного дня, щоб скористатися нею вночі?

Умови, змодельовані в тестовій камері, такі. Спочатку 14 земних діб йде постійне нагрівання при температурі до 127° C і невеликому тиску. Потім камера на такий же період охолоджується до -173° C в повній темряві. Завдання, поставлене перед вченими, полягає в наступному: розробити структуру цегли, яка би не встигала охолонути протягом місячної ночі.

Сама по собі постійно тепла цегла вже хороша, тому що житло місячних колоністів не потрібно буде обігрівати протягом ночі. Але,  чи не можна зробити її ще ефективнішою, досягти такого рівня акумуляції енергії, щоб можна було підключати до стіни будівлі найпростіший тепловий двигун для вироблення електрики? Теоретично, це цілком реально, на практиці ж дослідження тільки почалося і результат поки неочевидний.

Проект цікавий і тим, що його успіх відкриє нові перспективи освоєння Сонячної системи. Принаймні, до рівня орбіти Юпітера сонячного світла в надлишку, і якщо навчитися створювати надмісткі акумулятори, майбутні експедиції і колонії отримають прекрасне джерело безкоштовної енергії.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: