Безпілотник Zephyr встановив світовий рекорд тривалості польоту на сонячних батареях
11 Серпня , 2018
Представлений перший в світі літак з графеновим покриттям
11 Серпня , 2018

В Австралії випробували аміачно-водневі паливні батареї для автомобілів

Австралійська організація з наукових і промислових досліджень країн Співдружності провела випробування нової технології паливних елементів, в яких водень не зберігається, а виробляється в міру споживання. Основною робочою речовиною тут є аміак, який набагато безпечніший водню в плані пожежі і до того ж містить вдвічі більше енергії, ніж зріджений водень. Не виключено, що саме він стане паливом майбутнього.

Аміачно-воднева батарея складається з ємності з аміаком, спеціальної мембрани і контролера. Саме конструкцією мембрани австралійські інженери пишаються найбільше – вона дозволяє виділити з аміаку чистий водень, відсіявши домішки. Потрібний газ спалюється в камері згоряння машини, надлишки надходять в атмосферу. Це в основному звичайний азот.

Водородный автомобиль

А ще це дешево, так як синтез аміаку з того ж водню і атмосферного азоту винайдено ще століття тому і застосовується в промислових масштабах по всьому світу. Речовину легко зберігати і транспортувати, для заправки паливних елементів не доведеться будувати складні комплекси, плюс це потенційно поновлюваний вид енергії – всі компоненти беруться просто з атмосфери планети і туди ж потрапляють продукти переробки. Перші автомобілі з новими силовими установками, Toyota Mirai і Hyundai Nexo, успішно пройшли тестування.

А тепер ті ж Toyota і Hyundai наввипередки інвестують в цю нову галузь, незважаючи на те, що і просто водневих машин в Австралії поки зовсім небагато. Їх і в найближчі пару років з’явиться не так вже й багато, зате побудовані заводи по підготовці аміачного палива зможуть наповнити гігантський азіатський ринок. Там, особливо потерпають від вихлопів автомобілів в містах, подібні технології чекають з нетерпінням.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: