Де і як Tesla проводить зимовий тест-драйв своїх моделей
13 Січня , 2019
На українських суднобудівних заводах наразі будується 7 суден
14 Січня , 2019

Успішно випробуваний перший космічний апарат на паровому двигуні

Дивовижний космічний корабель, у якого ніколи не закінчується паливо, готовий зробити революцію в освоєнні космосу.

Проект під назвою World Is Not Enough (скор. WINE) вирішив проблему нестачі палива для далеких перельотів. Замість того, щоб використовувати паливо з допоміжного бака, він просто видобуває воду з навколишнього середовища і перетворює її в пар. Так-так, парова космічна ракета, зовсім як в романах Жюля Верна — це не фантастика, а реальність.

«Цю технологію можна використовувати для того, щоб потрапити на Місяць, Цереру, Європу, Титан, Плутон, астероїди — у будь-яку точку космосу, де є достатня кількість води і оптимально низька гравітація», заявляє Філ Мецгер, дослідник з Університету Центральної Флориди.

На гроші NASA компанія Honeybee Robotics вже побудувала перший дослідний зразок космічного парового двигуна розміром з мікрохвильовку. Основні розрахунки Мецгер виконав за допомогою комп’ютерного моделювання, а коли прийшов час випробувати прототип WINE, UCF надала йому матеріали, що імітують астероїд — щоб у максимально наближених до реальних умовах перевірити, чи зможе корабель пробурити лід.

Як повідомляє сам Мецгер у прес-релізі, запуск пройшов вдало. «WINE успішно пробурив лід у вакуумі, перетворив його в ракетне паливо і злетів на струмені пари». Його винахід і справді може стати вирішенням проблеми далеких космічних перельотів. Астрономи вже встановили, що на багатьох планетах, їх супутниках (включаючи наш Місяць) і астероїдах багато води — правда, вся вона знаходиться в замороженому стані. Але де ж апарат візьме енергію для того, щоб почати буріння? Винахідники передбачили і це: на WINE також встановлена сонячна панель, здатна генерувати достатньо енергії для буріння і перетворення льоду в пар.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: